Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
 • Українська
 • English
Головна / Інформація / Як правильно зберігати насіння рослин після покупки?

Як правильно зберігати насіння рослин після покупки?

У більшості випадків насіння газонних рослин продається в мішках від 20 кг і більше. Під час посіву витрачається далеко не весь обсяг посівного матеріалу, особливо в тих випадках, коли йдеться про відносно невеликі заміські ділянки. Виникає необхідність зберегти залишки насіння до наступної посадки, або до проведення реставраційних робіт з відновлення газону, що часто потрібно після зими, коли на галявині може бути велика кількість лисин. Так чи інакше перед садівниками виникає питання зберігання насіння газонної трави, щоб вони були придатні для подальшої посадки і мали гарну схожість.

насіння рослин після покупки

Термін придатності насіння вказується виробником на упаковці, але часто він виявляється приблизним, тому що все залежить від дотримання умов зберігання та вихідної якості посівного матеріалу.

Правила вибору

Якість вихідного матеріалу – це один з основних факторів, що впливають на збереження насіння. При покупці рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Продавець. Репутація виробника відіграє дуже важливу роль, тому що не накручені відгуки від реальних покупців, серед яких сільськогосподарські підприємства, муніципальні організації та компанії, що займаються ландшафтним дизайном, – це гарантія того, що ви купуєте якісний товар.
 • Упаковка. Вона має бути якісною та герметичною. Якщо цілісність порушена, то це призводить до гниття і дебатування насіння. На упаковці повинні бути рекомендації щодо норм висіву та особливостей посіву.
 • Термін придатності. Краще купувати ту травосуміш, термін придатності якої спливає не менше ніж через 6-12 місяців. Склад суміші. Не рекомендується купувати суміші, до складу яких входять десятки трав – є ймовірність того, що вони дуже погано проростатимуть. Хороша травосуміш містить від 5 до 10 сортів трав, які доповнюють один одного, що гарантує щільну і зелену галявину. Так, є газони з монокультур, але в більшості випадків вони передбачають професійне обслуговування, тому що вони більш уразливі перед негативними факторами, ніж газони із суміші трав.
 • Вартість. Низька ціна – це завжди привабливо для потенційного покупця. Але необхідно враховувати, що низький цінник та великі знижки можуть бути пов’язані із закінченням терміну придатності. Інша причина – суміш складається з однорічних рослин, тобто. наступного року доведеться знову купувати насіння, тому така економія виявляється сумнівною.

Як зберігати насіння трави: основні рекомендації

Зберігання насіння трави взимку має свої нюанси, тому що необхідно забезпечити повноцінний захист посівного матеріалу від гризунів, низьких температур та підвищеної вологості. Якщо не дотриматися правильного співвідношення вологості та навколишньої температури, то є ризик того, що в насінні почнуться активніше відбуватися обмінні процеси, що призведе до передчасного проростання насіння.

З цієї причини рівень вологості в приміщенні, де зберігається насіння, не повинен бути більше 10%. Періодично необхідно перевіряти посівний матеріал і при необхідності провітрювати, щоб він був сухим. Якщо на насінні утворився білий наліт, то його необхідно розсипати в сухому та теплому місці на підлозі, щоб воно добре просушилося.

Для зберігання насіння не можна використовувати тару, що щільно закривається, на зразок щільних пластикових мішків або контейнерів. Така тара зможе захистити від гризунів, але відсутність повноцінної вентиляції призведе до запрівання насіння. Краще використовувати картонні або дерев’яні коробки, або полотняні мішки, які дозволять насінням «дихати».

Від набігів гризунів можна захиститися за допомогою мишоловок. Ще один дієвий варіант – використання насіння лопуха або ромашки, яке можна розсипати навколо коробок і мішків, що зберігаються, з насінням газонних трав. Гризуни не переносять їх запах, тому це гарний варіант додаткового захисту.

Де краще зберігати насіння трави?

Вибір приміщення для зберігання дуже важливий – воно має бути сухим, досить прохолодним та добре вентильованим. Цим критеріям відповідають такі приміщення:

 • балкон та лоджія;
 • гараж;
 • сарай або господарська споруда на ділянці;
 • літня кухня.

У звичайній квартирі зберігати не рекомендується, тому що там досить високий рівень вологості та температури, тому насіння може почати проростати раніше. При виборі приміщення потрібно враховувати, що у вас має бути постійний доступ до нього, щоб перевіряти стан насіння та за необхідності проводити провітрювання.

Чи можна насіння газону зберігати під час морозу?

Існує помилкова думка про те, що на морозі не можна зберігати посівний матеріал. Це не вірно. Більше того, є докази на користь того, що при такому зберіганні якість насіння взагалі покращується. При цьому підвищується термін їх зберігання, тому що при мінусовій температурі в них зупиняються всі обмінні процеси.

Оптимально зберігати насіння при температурі до -20 градусів Цельсія, але є сорти рослин, які витримують і екстремальніші температури. Верхня планка – не більше +10 градусів за Цельсієм. Дуже важливим є показник вологості – він повинен бути в межах 6-10%.

Якщо не дотримуватись умов зберігання, то це може призвести до таких проблем:

 • погана схожість посівного матеріалу;
 • підвищена витрата насіння як логічний наслідок попереднього пункту;
 • насіння може почати пріти, гнити, можлива поява плісняви;
 • зниження терміну придатності.

ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” – надійний партнер у сфері постачання насіння.

Настійно не рекомендується купувати спочатку прострочене насіння. Так, вони можуть бути дешевшими, але немає жодної гарантії, що ви дочекаєтесь їх проростання.

“СМАРТ АГРО ПЛЮС” – ваш вірний партнер у галузі постачання насіння! Наше ТОВ пропонує унікальний асортимент якісного насіння для сільського господарства. Будьте впевнені у високій схожості та чудовій якості нашого насіння, яке допоможе вам отримати рясний урожай.

Ми цінуємо ваш час та комфорт, тому пропонуємо зручну доставку по всій території України. Досвідчені фахівці нашої компанії завжди готові допомогти вам з вибором найкращого насіння під ваші потреби та умови вирощування.

Довіртеся нам, і ви не пошкодуєте! Наша місія – забезпечити ваш успіх у сільському господарстві завдяки надійному та високоврожайному насінню. Купуйте насіння з доставкою по Україні прямо зараз і гарантовано отримайте чудовий урожай, який стане запорукою вашого процвітання.

Оформити замовлення