Правильний догляд – запорука красивої, привабливої галявини перед будинком. Існує думка, що газон не вимагає особливого поводження, добре росте, незважаючи на відсутність добрив або посуху. Однак це не так – ландшафт потрібно удобрювати, поливати та скошувати, інакше красивий газон швидко перетвориться на поле з бур’янами. Нижче описані основні нюанси догляду в залежності від пори року.
Весна.
З приходом перших теплих днів галявині потрібно приділити максимум уваги, так як від догляду залежить подальший стан та ріст рослин. Основні види робіт:
- Прибирання сміття, сухого листя, вичісування. Для роботи використовуються спеціальні віялові граблі, які дають можливість прибрати велике сміття, не пошкоджуючи насадження.
- Аерація, в процесі якої земля збагачується киснем, видаляється кірка, яка утворилася через мороз. Аерацію проводять за допомогою спеціальних грабель або роликів.
- Внесення добрив з мінералами та азотом. Підживлення вносять згідно з інструкцією, яка описана на упаковці.
- Посів нової трави, якщо на ділянці є прогалини або значна частина території пошкоджена морозом.
- Також в суху погоду рекомендовано підстригти траву. Стрижку проводять один раз в декілька тижнів, при цьому напрямок газонокосарки регулярно змінюють, щоб покров був рівним та без лисин.
Літо.
Якщо весняні роботи були виконані правильно, з дотриманням всіх нюансів, то влітку власнику потрібно лише періодично поливати, підстригати насадження. Стрижку виконують також один раз у два тижні, поливають у міру, з урахуванням погодних умов.
При необхідності в літню пору можна вносити добрива, при цьому робити це рекомендовано в ранні ранкові або пізні вечірні години, коли спадає спека. Серед добрив віддають перевагу органічним або азотним сумішам, рідким чи сухим.
Осінь та зима.
В осінні дні насадження готують до зимівлі. Галявину очищають від опалого листя та крупного сміття, бур’янів, садять насіння, якщо на ділянках утворилися пусті місця. Також рекомендовано внести добрива там, де з’явилися болотисті ділянки з застояною водою. Заключним етапом є стрижка.
Взимку обробляти або поливати газон не потрібно. Траві забезпечують відпочинок, спокій – не варто ходити по галявині, заливати ковзанку, розчищати сніг. З приходом тепла рекомендовано прибрати крижану кірку, яка погіршить приплив кисню до насадження.
Корисні поради по догляду.
Кілька корисних порад, які можуть стати в нагоді під час догляду:
- Видаляйте бур’яни до того, як вони захоплять значну частину галявині, інакше агресивні рослини швидко знищать газон.
- Поливайте галявину рано вранці до 9 години, надлишок вологи призведе до появи грибка.
- Удобрюйте в міру. Надлишок добрив призведе до пожовтіння та в’янення рослин.
- Не треба скошувати траву більше ніж на 1/3 від висоти, надмірна стрижка негативно відіб’ється на зростанні.
Дотримуючись основних правил догляду, можна сформувати красиву багаторічну галявину, яка облагородить прибудинкову територію. Регулярний догляд вимагає сил та часу, однак витрати будуть компенсуватися красивим ландшафтом та додатковими корисними властивостями газону.