Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Вибираємо трави для садових ділянок.

Вибираємо трави для садових ділянок.

Трави надають садовим ділянкам вишуканий, доглянутий вигляд. Рослини, сформовані в красиві газони або клумби, надають неповторний вигляд дачній території. Зелена галявина буде радувати привабливим виглядом, захистить від вуличного пилу, освіжить повітря. Нижче описані види трав, які можна використовувати для висадки на садовій ділянці.

Трави для садових ділянок

Готова або посівна трава.

Для формування зелених галявин на дачі може використовуватися посівний або готовий газон. У першому випадку власнику потрібно самостійно придбати збір або кілька конкретних різновидів трави, засіяти галявину, забезпечити належний догляд, полив та стрижку. У такій ситуації виходить красивий, неповторний по вигляду газон, який може складатися з самих різних рослин. При цьому варто врахувати – галявина буде остаточно сформована тільки на наступний рік після висадки.

У випадку з готовим газоном на посадку та облаштування території буде потрібно до 10 годин, якщо роботи проводяться влітку, та до 5 діб, якщо закладка виконується взимку або холодною весною. Готова дернина – згорнутий в рулон килим з короткими травами та сформованим корінням. Власнику залишається тільки розстелити покриття на ділянці, полити, посприяти адаптації.

Види трав.

Існує велика кількість трав, які можуть відрізнятися стійкістю до посухи, морозу, тіні або навпаки – бути делікатними, вимогливими у догляді. Саме тому перед придбанням потрібно врахувати тип ґрунту, кліматичні умови, характерні для конкретної ділянки та масу інших нюансів. Також варто врахувати вид кущення:

  1. Щільно кущові рослини сприяють утворенню щільних насаджень, дерну, швидко розростаються на ділянці, але при цьому вирощування іншої рослинності поблизу буде практично неможливим.
  2. Мало кущові формують насадження середньої щільності, часто до таких трав відносяться універсальні, стійкі до негативних факторів рослини.
  3. Кореневищні відрізняються малою щільністю, але тривалим терміном життя.
  4. Корневищно-низькокущові дають рівні, пружні та густі насадження, є універсальним різновидом.

Рослини можна поділити на 2 категорії – однорічні та багаторічні. Однорічні висаджують тільки для тимчасових галявин або підготовки ґрунту до подальшої висадки насаджень. Багаторічні служать в середньому до 10 років, періодично потрібно підсіювати насіння.

Яку траву обрати.

Популярними рослинами для формування садової ділянки є:

  1. Мітлиця собача або тонконіг болотний люблять вологу землю, не терплять посуху.
  2. Польовиця тонка, костриця червона не бояться морозу, але погано переносять рясний полив, регулярну стрижку.
  3. Тонконіг дібровний добре росте в тіні, не любить регулярний покіс.
  4. Костриця лугова, мітлиця ростуть дуже швидко, але вимагають регулярного поливу.

Також існують трави, які не бояться частого скошування, посухи, добре переносять перепади температур. Віддають перевагу тим сумішам, які в рівних пропорціях містять різні види насіння для формування ландшафту, який буде виглядати красиво, незважаючи на погодні умови.

Оформити замовлення