Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
 • Українська
 • English
Головна / Інформація / Тимофіївка лугова: основні особливості

Тимофіївка лугова: основні особливості

Тимофіївка лугова – це багаторічний злак, який відноситься до сімейства Мятликових. Вона відноситься до найбільш поширених і цінних сільськогосподарських культур, яка викликає підвищений інтерес у фермерів, завдяки своїм хорошим кормовим характеристикам.

Має пружну і добре розвинену кореневу систему, яка може досягати одного метра в глибину. Суцвіття циліндричні, плоди являють собою зернівку овальної, або округлої форми. Культура розмножується насінням або пагонами кущіння. Крім використання в кормових цілях, тимофіївка лучна використовується для озеленення ділянок, завдяки своїй естетичності, простоті у догляді, а також стійкості до температурних перепадів.

Купити насіння тимофіївки

Тимофіївка лугова: загальний опис

Тимофіївку можна зустріти в різних країнах світу, тому що вона досить добре адаптується до різних кліматичних умов. Єдині винятки – це пустелі та арктичний клімат, за умов якого трава не здатна до зростання.

У природі зустрічається лише 11 різновидів цієї культури. Ось загальний опис тимофіївки:

 • Коренева система – мочкувата. Може досягати в глибину до одного метра, за рахунок чого рослина сприяє зміцненню ґрунту і може використовуватися в рекультивації земель (заходах із запобігання деградації земель та відновленню їх родючості). Стелі циліндричні, товщиною 1-3 мм. Висота – від 25 до 150 см. Після завершення періоду вегетації, стебла відмирають. Листя витягнуті, овальної форми. Довжина – від 6 до 40 см, ширина листа – 3-8 мм. Поверхня шорстка.
 • Суцвіття має вигляд колосоподібної волоті (довжина – близько 10 см).
 • Період цвітіння починається на початку літа протягом 4-7 днів.

Із загальної маси рослини близько 65% — це листя, з якого виготовляють різні сільськогосподарські корми з підвищеним вмістом каротину та вітаміну C. Характеризується підвищеним вмістом білка – до 14% у зеленій масі та до 8% у сіні.

Тимофіївка відноситься до багаторічних культур, для яких характерне сповільнене зростання. Максимальна врожайність досягається лише через 3-4 роки після посіву. При засіванні ділянки під пасовища ця трава відростає протягом літа 3-4 рази.

Де вона росте?

Якщо говорити про те, де росте тимофіївка, можна з упевненістю сказати, що ця культура зустрічається практично повсюдно. Вона росте:

 • серед полів;
 • на узбіччях доріг;
 • на заливних і суходолових луках;
 • у степах і полях;
 • на гірських схилах;
 • на лісових галявинах.

На території України зустрічається в районах Кавказьких гір, сходовій та лісостеповій зоні. Її можна зустріти і в інших країнах Європи, а також Америці, Австралії тощо.

Використання у складі кормової та газонної травосі

Тимофіївка лугова, насамперед, становить цінність як кормова культура, завдяки високому об’єму та якості зеленої маси. Підходить для годівлі великої та дрібної рогатої худоби, кроликів тощо. Характеризується підвищеним вмістом протеїну та корисних мікроелементів, але враховуйте, що для годування підходить лише молода трава (стара стає жорсткішою, тому тварини від неї відмовляються).

Окрім цього, тимофіївка лучна досить часто використовується в ландшафтному дизайні для озеленення ділянки. Пояснюється це тим, що ця трава відповідає всім основним вимогам, які висуваються до культури, яка використовується для озеленення території:

 • стійкість до низьких температур;
 • декоративна привабливість;
 • здатність зростати і розвиватися на бідних ґрунтах;
 • рослина не має негативного впливу на які ростуть поряд трави;
 • велика тривалість життя.

Тимофіївка активно використовується у складі газонних травосумішей (спільно з райграсом, вівсяницею та мятликом). Трава нормально переносить заморозки, зберігаючи насичений зелений колір. Але враховуйте, що культура не переносить тривалої відсутності вологи, тому може загинути в умовах тривалої посухи.

Тимофіївка лучна погано відновлюється після короткої стрижки, і вона не переносить сильне витоптування, тому не підходить для облаштування спортивного лужка, що передбачає активне навантаження. Ідеальний варіант – це організація газонних покриттів універсального призначення для прикрашання приватної прибудинкової території та паркових зон.

Особливості посіву

Тимофіївка нормально росте на різних видах ґрунту, але найбільш комфортно вона себе відчуває на алювіальних ґрунтах, глинистих та суглинистих, а також осушених торфовищах.

Насіння починає рости вже при +2 градусах Цельсія (оптимальна температура – від +18 до +20 градусів Цельсія). Насіння рослини досить дрібне, тому перед посівом територію потрібно правильним чином підготувати: її очищають від бур’янів.і культивують, вирівнюють, а також вносять азотні добрива. Посів насіння можна здійснювати навесні (у квітні) або восени.

Зверніть увагу, що по краю газону потрібна більша кількість насіння, ніж для решти ділянки. Середня витрата – 40-60 г на 1 м2 (у складі травосуміші – 4-6 кг на 1 га). Восени рекомендується висаджувати газон до листопада, щоб рослина встигла зійти до холодів.

Для отримання насиченого зеленого газону, крім дотримання рекомендацій щодо посіву та догляду, важливо використовувати якісний посівний матеріал.

ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” – компанія-лідер у сфері реалізації насіння, у нас наявності насіння тимофіївки лугової, яке відповідає високим вимогам ГОСТ. Ця культура активно використовується для посіву лугових газонів для придорожнього та міського озеленення, а також у рекультивації земель.

При посіві враховуйте, що ця культура дуже любить добре освітлені ділянки, а також досить багато вологи. Тому важливо забезпечити регулярний полив газону, особливо за відсутності природних опадів.

Оформити замовлення