Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Технологія посіву газонної трави.

Технологія посіву газонної трави.

Вступ.

Газон, незважаючи на уявну простоту, вимагає ретельного планування і подальшого догляду. Навіть невелика помилка може привести до проблем і загибелі рослин. Як правильно підготувати газон і за ним доглядати розповімо в цьому матеріалі.

Посів газонної трави

Класифікація газонів.

Звичайний або парковий газон.

Найпоширеніший варіант. Газон дуже популярний в ландшафтному дизайні, на садових ділянках, в парках і садах. По ньому можна ходити і при цьому не вимагає великих витрат.

Такий газон складається з широколистих і вузьколистних трав в різних пропорціях. Один з мінусів цього газону – необхідність в частому косінні.

Парадний або партерний газон.

Найкрасивіший зелений газон, який вимагає постійного відходу. У відмінності від звичайного, по ньому не можна ходити і дуже вимогливий до зовнішніх чинників.

Для нього використовується спеціальна трава, наприклад, тонконіг лугової або польовиця тонка. Якщо ви вибираєте його, потрібні спеціальні навички і знання для його догляду.

Мавританський або квітучий газон.

Такий газон створюється у вигляді квітучого лужка з великою кількістю кольорів. Тут квіти підбираються так, щоб з ранньої весни до пізньої осені було цвітіння.

При посадці цей факт ускладнює планування. Якщо зробити помилку, то неправильно підібрані квіти залишать газон без квіток на деякий час. Також розміщувати такий газон краще на сонячних ділянках.

Лугові газони.

Цей вид газону вважається варіантом “для ледачих”, оскільки не вимагає до себе великої уваги. Відрізняється від звичайного наявністю квітучих дикорослих рослин.

Не дивлячись на те, що такий газон не примхливий в залицянні, для його посадки необхідно правильно підібрати рослини, щоб він не виглядав як покинутий пустир

Незлаковий газон.

У відмінності від інших газонів, даний складається тільки з одного виду рослини. Наприклад, тільки конюшини або ромашки.

Незважаючи на уявну простоту, за таким газоном складно доглядати, оскільки усі роботи доводиться проводити тільки вручну.

Рулонний газон.

Це найпростіший вид газону для кінцевого споживача. Його спеціально вирощують і він продається рулоном, як килим. Його тільки залишається укласти на підготовлену землю.

Не дивлячись на простоту, це найдорожчий вид газону. Але цей факт перекривається заощадженим часом і силами, яке б витратили на посадку свого газону.

Інші види газону.

Побіжно варто відмітити, що існують спеціалізовані і спортивні типи газону. Перші використовуються для якої-небудь мети (наприклад, захист схилів від обвалення), а другі на спортивних полях.

Подготовительные работы.

Коли ви визначилися з типом газону, або може бути навіть декількох видів, тепер треба ретельно підготуватися і все спланувати.

Візуально, або на папері, розділите ділянку. Порахуйте площу, оцініть освітленість ділянки і продумайте план доріжок, якщо їх немає. Також врахуйте, щоб на ділянці було не лише красиво, але і зручно як для проживання, так і для подальшого догляду за газоном.

Оцінивши рельєф, площу ділянок, продумайте де і що буде рости. Від вибору рослин залежить час самої посадки.

Перед посадкою підготуйте саму ділянку. Сформуйте рельєф, приберіть нерівності, або навпаки, якщо планується зробити нахили. Очистьте ділянку від сміття, бур’янів, каменів і корчів. Бур’яни, якщо грунт жорсткий, можна видалити вручну під час перекопування.

Перекопувати землю треба на глибині приблизно 20 см, не досягаючи шару піску. Під час перекопування обов’язково знайдуться знахідки у вигляді каменів і сміття. Не забувайте їх прибирати. Також відразу варто витягувати усі бур’яни з коренями. Під час перекопування додатково можна додавати добрива.

Багато городників вже стикалися з цими роботами і тому увесь процес буде знайомий. Але у відмінності від грядок, майбутній газон після розпушування треба утрамбувати, щоб газон був жорсткий і не провалювався, коли по ньому ходитимете.

Після усіх підготовчих робіт, можна додатково сформувати межі газону, поставити декоративні обгороджування і прокласти доріжки.

Подготовительные работы

Посів газону.

Посів газону

Сіяти газон можна практично у будь-яку пору року, але обов’язково враховуйте схожість певного насіння. Норми для посіву вказані на упаковці з насінням.

Сіяти можна як за допомогою устаткування, так і вручну – розкидаючи їх по землі за 2 заходи з різних напрямів. Після цього необхідно пройтися по ділянці з граблями, тим самим втопивши насіння в грунт. Додатково згори можна насипати невеликим шаром торфу в 1-2 см І обов’язково акуратно полийте все водою.

У кінці всього повторно треба закоткувати землю, тим самим остаточно сформувати тверду поверхню.

Догляд за газоном.

Догляд за газоном

Після посадки, якщо на вулиці немає опадів, бажано в течії тижня щодня поливати, щоб насіння отримало необхідну вологу і зміцніло.

Поливати газон треба регулярно, не даючи грунту висохнути. Також обов’язково треба це робити після прополки і скошування.

Стрижка газону дозволяє його підтримувати в привабливому вигляді. Але треба враховувати який тип газону у вас посаджений. Адже навряд чи ви захочете постійно скошувати квіти на квітучому газоні.

Не забувайте прополювати бур’яни. Вони обов’язково виростуть на газоні і зіпсують зовнішній вигляд.

Також необхідно підгодовувати рослини. Це можна робити під час поливу. А деякі види підгодівлі вимагають цього обов’язково. Сильно концентроване добриво може негативно позначитися на рослинах і навіть згубити газон.

І, головне, не забувайте механічно очищати газон за допомогою грабель. А навесні, цим же інструментом, рекомендується злегка боронити верхній шар землі, щоб допомогти сходу рослин.

Кілька рекомендацій.

Кілька рекомендацій

У кінці приведемо декілька порад по відходу за газоном, на які варто обернути уваги:

  • Не треба вносити велику кількість добрив. Це не лише не допоможе швидше зійти, але і може навіть згубити газон.
  • У перший рік немає необхідності додатково підгодовувати рослини. Живлення буде досить із землі і початкової підгодівлі.
  • Після посіву поливати треба украй обережно, щоб не змити насіння водою і не пошкодити.
  • Сіяти треба у безвітряну погоду. Також грунт не має бути сухим. При необхідності, полийте її перед посівом.
  • Один з кращих способів посіву вважається змішування насіння трави з невеликою кількістю піску.
  • Якщо є вибір коли посадити – навесні або осінню, вибирайте осінь. Це дасть міцніший газон з меншою кількістю бур’янів.
Оформити замовлення