Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
 • Українська
 • English
Головна / Інформація / Як правильно посіяти спортивний газон?

Як правильно посіяти спортивний газон?

Газонний лужок може виконувати не тільки декоративну функцію, прикрашаючи прибудинкову територію. Якщо вибрати спеціалізовану травосумісність, то такий газон можна використовувати для гри у футбол, гольф та інші активні заняття. Природно, такий лужок буде підходити для пікніків на свіжому повітрі та дитячих ігор, тому він має досить широку сферу застосування.

спортивный газон

Чи хочете створити футбольне поле на дачі, газон для гольфу або просто галявину, на якій можна грати з дітьми і весело проводити час – для всього цього вам знадобиться спеціальна газонна суміш, до складу якої входитимуть трави, які стійкі до витоптування, добре переносять посуху, а також швидко відновлюються після навантаження. Сьогодні ми розповімо, як створити спортивний газон, які має плюси і мінуси, а також порекомендуємо кілька травосумішей, які допоможуть вам у реалізації вашої ідеї.

Що таке «спортивний газон»

Спортивний газон – це лужок, який створений із спеціально підібраних рослин, що витримують особливі умови експлуатації. На відміну від партерного газону, яким можна лише милуватися, таке газонне покриття витримує інтенсивну механічну дію. По такому лужку можна не тільки ходити, а й бігати, стрибати, а також здійснювати інші активні дії.

Для посіву на спортивних ділянках підбирається спеціальна трава, яка витримує інтенсивні навантаження. Види спортивної трави для газонів залежать від спорту, яким займатимуться на майданчику:

 • Футбол. Для посіву можна використовувати мятлик луговий та вівсяницю з мітлицею.
 • Теніс. Можна використовувати ті ж рослини, що й для футбольного поля. Але травосуміші тут не підійдуть: краще посіяти вид трави.
 • Гольф. Для цього поля підійдуть райграс чи тонконіг.
 • Дитячі майданчики. Тут доречнішими будуть напівверхові або злакові верхові. Це може бути тимофіївка з кострицею з додаванням конюшини.

Пристрій спортивного газону

До газонів для футбольного поля та інших спортивних майданчиків висуваються досить жорсткі вимоги. Неправильно облаштоване газонне покриття на початковому етапі може призвести до повної переробки. Це спричиняє додаткові витрати, які можуть бути досить значними. Важливо не допускати бруду, води та пилу на ділянці після опадів – це може призвести до погіршення стану галявини.

Під час підготовки ділянки до посадки трав’яних сумішей важливо дотримуватися деяких правил:

 • ретельно підготувати грунт шляхом культивації та гарного догляду;
 • забезпечити хорошу дренажну систему;
 • поверхня газону повинна бути горизонтальною та гладкою;
 • потрібно забезпечити достатній рівень вологи в грунті для гарного зростання трави.

Влаштування спортивного майданчика займає досить багато часу і потребує уважного, відповідального підходу. Тому рекомендується проконсультуватися з фахівцями щодо того, як правильно посадити спортивний газон.

спортивный газон

Система дренажу

Штучна дренажна система – ефективне та найбільш раціональне рішення при облаштуванні галявин. За допомогою дренажної системи можна знизити рівень ґрунтових вод і позбавитися великої кількості води. Професійно встановлена дренажна система – запорука гарного зростання газонної трави.

Встановлення дренажу відбувається таким чином:

 • Підготовляється ділянка для облаштування майданчика.
 • Знімається верхній шар ґрунту. Задля більшої відведення рідини прокладаються спеціальні пластикові труби. Відстань – 5 метрів один від одного.
 • У цих трубах робляться невеликі дірочки для виведення вологи з газону в спеціальний колектор.
 • Покриття дна газону дрібним щебенем.

Для всіх видів газону використовують два варіанти дренажу – внутрішній та поверхневий. На спортивних майданчиках (стадіон, футбольне поле, тенісний корт) використається внутрішня дренажна система. Завдяки потужному насосу, який встановлюється при облаштуванні території для спорту, рідину, що накопичується, можна швидко і оперативно відкачати.

Тому перед тим як облаштовувати спортивний лужок, потрібно встановити систему дренажу.

Земляні роботи

Земляні роботи – це важливий підготовчий етап, від якого залежить подальший успіх. Як вже з’ясувалося, перед посадкою трав’яної суміші встановлюється дренажна система, яку потрібно добре і щільно засипати дрібним камінням – гравієм, щебенем та піском. Відбувається це так:

 • великий щебінь;
 • дрібний щебінь;
 • великий гравій;
 • дрібний гравій;
 • вирівнювання піском.

Зміцнення стін ями дренажу не проводиться. Кожен шар засипається з розрахунком 20-30 див рівня землі. Кам’яні шари ретельно утрамбовуються та добре поливаються водою. Важливо, щоб стік для води було створено з нахилом до колектора. При проведенні не рекомендується використання вапняку, оскільки згодом матеріал стає менш водопроникним.

Техніка посіву

Краса газону залежить не тільки від правильного догляду. Необхідно приділити особливу увагу техніку посадки насіння газонних рослин. Від цього залежатимуть довговічність та декоративні якості зеленого лужка.

Технологія посіву насіння трави передбачає 6 основних кроків до красивого та доглянутого спортивного майданчика:

 1. Видалення бур’янів на території. Перед посівом важливо позбутися бур’янів на ділянці. Це може бути ручне прибирання, культивація чи обробка території гербіцидами.
 2. Культивація. Необхідно попередньо вкопати ділянку, прибрати камені та засохлі коріння трав. Великі земляні грудки слід розбити лопатою.
 3. Добрива грунту. Для посадки трави грунт має бути нейтральним. У лужний ґрунт доречно додати торф, у кислотну – вапно. Не варто забувати і про мінеральні добрива – для покращення ґрунтового шару.
 4. Розрівнювання та ущільнення. Після того, як провели культивацію та удобрили ґрунт, слід розрівняти землю граблями, а потім – ущільнити.
 5. Посів насіння. На утрамбованій ділянці роблять невеликі борозенки граблями – до 1 см. Якщо зробити поглиблення глибшим, то насіння може не зійти. Насіння трави висіває вздовж і впоперек майбутнього газону.
 6. Перший полив. Щойно посаджене насіння необхідно оросити. Для цього краще використовувати спеціальні розпилювачі як дрібне зрошення. Це гарантія того, що насіння не змиє водою.

Якщо облаштування спортивного майданчика відбувається восени в дощову погоду, то посаджене насіння можна не поливати – з цим чудово впорається дощ.

Догляд спортивного газону

За спортивним газоном, як і за будь-яким іншим, необхідний догляд. Після того як майданчик засіяний трав’яною сумішшю, залишається дочекатися перших сходів і постійно доглядати зелений лужок. Догляд за спортивним газоном також вимагає уважності та ретельності, інакше ділянка просто перетвориться на непридатне для спорту місце.

Догляд спортивного майданчика передбачає наступні роботи:

Окрім цих дій, правильний догляд за спортивним майданчиком передбачає своєчасний ремонт поріділих та пожухлих місць. Для цього необхідно робити підсів насіння швидкого сходу на потрібні ділянки. Але підсів відбувається тільки після розпушування та прополювання території.

Слід зазначити, що перші паростки дадуть сходи вже на 10-14 день після посадки. Це можливо тільки при правильному дотриманні умов обробки ґрунту та догляду за щойно висадженим насінням.

Газонні трави від ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС”

Зелений газон – це не лише прикраса садиби чи парку, це свого роду візитна картка вашого житла. Він надасть вашому оточенню чарівність та гармонію, подарує радість та умиротворення. Однак, щоб отримати такий ідеальний газон, необхідно звернутися до професіоналів, і ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” – ваш надійний партнер у створенні та догляді за газоном.

Наші газонні трави – це ідеальне рішення для всіх типів ландшафтів, від невеликих приватних ділянок до величезних паркових зон. Ми пропонуємо широкий вибір трав’яних сумішей, які розроблені з урахуванням кліматичних умов України та Європи. Наша продукція проходить суворий контроль якості, що гарантує відмінні результати після посіву.

Переваги нашого газону є очевидними:

 1. Висока стійкість до навантажень: наш газон не тільки гарний, а й практичний. Він витримує активне використання та не втрачає свого первісного вигляду навіть після частих прогулянок та ігор на ньому.
 2. Швидке та рівномірне зростання: завдяки збалансованим сумішам трав, ваш газон радуватиме вас своїм зеленим кольором лише через кілька тижнів після посіву.
 3. Опір бур’янам: наш газон пригнічує зростання бур’янів, що скоротить необхідність частого прополювання.
 4. Стійкість до посухи та перезволоження: ретельно підібрані трави забезпечують відмінну вологоутримуючу здатність ґрунту, що особливо важливо в умовах мінливої погоди.
 5. Естетичне задоволення: наш газон має щільну та м’яку текстуру, він приємний для прогулянок босоніж, а його краса викликає захоплення у всіх, хто його бачить.

Ми гарантуємо, що наш газон перевершить ваші очікування та стане ідеальною прикрасою вашої ділянки. Наша команда досвідчених фахівців допоможе вам вибрати найбільш підходящу трав’яну суміш для ваших потреб, а також надасть професійні рекомендації щодо догляду.

ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” працює по всій Україні та Європі, що дозволяє нам доставити нашу продукцію в будь-яку точку та надати якісні послуги навіть на великих територіях. Ми пишаємося своєю репутацією надійного постачальника газонних трав та прагнемо, щоб кожен наш клієнт був абсолютно задоволений результатом співпраці.

Запрошуємо вас стати володарем чудового газонуа від ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” і насолоджуватися його красою та зручністю щодня. Замовте нашу продукцію прямо зараз і переконайтеся самі як наші послуги!

Оформити замовлення