Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
 • Українська
 • English
Головна / Інформація / Кращі газонні трави.

Кращі газонні трави.

Власники заміських будинків та дач облагороджують прилеглу територію зеленими насадженнями, серед яких – газонні трави. Щоб галявина радувала привабливим виглядом, не приносила власникові зайвих проблем, потрібно правильно підібрати рослини виходячи з кліматичної зони, погодних умов та інших факторів. Нижче наведені приклади кращих трав для газону, які можна вибрати для ділянки.

Види гозонних трав

Багаторічні рослини.

Багаторічні насадження ростуть досить повільно, але мають хорошу кореневу систему та підвищену стійкість до несприятливих погодних факторів. Найпопулярнішими травами є:

 1. Костриця червона – невибагливі злак, який може рости на будь-якій землі, як вологій, так і посушливій. Підійде для засіву проблемних ділянок, відмінно переносить перепади температур, морози, термін життя становить до 15 років.
 2. Тонконіг луговий – завдяки стійкості до морозу, посухи та високої вологості, трава отримала популярність у дизайнерів. Важливий момент – тонконіг не любить щільну та тверду землю.
 3. Костриця овеча – багаторічна рослина, яке має вузькі листя, зібрані в невеликі кущики. Не боїться регулярного покосу, добре переносить посуху та витоптування, проростає після того, як зійде перший сніг.
 4. Мітлиця звичайна також відноситься до злакових, має тонкі та високі стебла, вузьке листя. Щоб сформувати газон з мітлиці, потрібно часто скошувати насадження.

Також популярністю користується райграс багаторічний, який не терпить глинистого або болотистого ґрунту, але формує зелений килим вже перший рік після засіву. До багаторічних відноситься і бекманія звичайна, яка має потужну кореневу систему, відрізняється підвищеною стійкістю до морозу.

Однорічні рослини.

Так як зелена галявина перед будинком створюється не на один рік, то однорічні трави практично не використовуються для формування газону. Такі насадження підійдуть тим, хто сумнівається в необхідності газону та планує сформувати тимчасову галявину. Найбільш популярними вважаються всього два види трави:

 1. Плевел багатоквітковий перші пагони дає у теплу весну, швидко формується в акуратні кущики. Насадження люблять вологу, ростуть на будь-якому ґрунті, часто використовуються для тих ділянок, де потрібно швидко створити зелену галявину.
 2. Тонконіг однорічний не вимагає регулярного посіву, бо дає насіння, розмножується самосівом. З цієї причини власникові не доведеться щороку підсаджувати рослини або турбуватися про лисини, які утворюються після морозу.

Існує велика кількість трав, які можна вибрати виходячи з основних характеристик галявині та ґрунту. Деякі рослини продаються у зборі, інші можна придбати окремо.

Популярні сорти трав.

Найбільш популярні типи трав можна розділити категорії:

 1. Стійкі до посухи – костриця овеча, повільно росте, але навіть без регулярного поливу залишається зеленою та привабливою.
 2. Швидкозростаючі – мітлиця, росте швидко, але вимагає багато вологи.
 3. Стійкі до стрижки – райграс багаторічний, добре витримує навантаження та пошкодження, швидко відростає після стрижки.
 4. Для болотистій місцевості – мітлиця собача, яка не любить посуху або витоптування, але має тривалий термін служби, дає гарні пагони, незважаючи на надлишок вологи.

Перед тим як придбати насіння, варто врахувати особливості ділянки, види ґрунту та власні побажання до майбутньої галявині. Ретельний вибір та регулярний догляд допоможуть створити справжній декоративний шедевр на ділянці заміського будинку.

Оформити замовлення