Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Якими властивостями та перевагами виділяються багаторічні трави

Якими властивостями та перевагами виділяються багаторічні трави

Багатолітні трави є окремою групою сільгоспкультур. Найчастіше їх вирощують на зелений корм або для того, щоб надалі робити сіно, сінаж. Проводити посів багаторічних трав можуть як великі господарства, так і приватні фермери, які давно визначили, що найкраще різні трави самостійно. В цьому випадку ви точно знатимете, який саме склад сіна, зможете визначати, які трави вам необхідні. Широкий вибір багаторічників дозволяє кожному фермеру отримати відмінні пасовища для своєї мети.

Які багаторічні трави слід вибрати

Важливо вибирати тільки ті трави, які справді стануть корисними для ваших тварин. Правильно проведений посів насіння дозволяє отримувати корм практично з перших днів весни та до перших морозів. Вони починають рости, коли температура повітря стає вище 5 градусів або через 2 тижні після того, як зійде сніговий покрив. Найчастіше багаторічні трави застосовують для того, щоб заготовити:

  • сінаж,
  • сіно,
  • гранули.

В них міститься безліч корисних елементів, протеїну, який відмінно перетравлюється. Поживна цінність у багаторічних трав досить висока. Особливо в цьому аспекті виділяється люцерна та різні види конюшини.

Багато багаторічних культур ефективно захищають грунт від водної та вітрової ерозії. Нерідко в регіонах, де спостерігається сильна вітрова ерозія, практикують сівозміни, де половину становлять багаторічні рослини. Також вони здатні затримати вимивання будь-яких корисних речовин.

Чому вигідно сіяти багаторічні трави

Багатолітні трави сприяють накопиченню органіки в ґрунті, роблять його більш родючим та придатним для вирощування певних рослин. Завдяки тому, що збільшується вміст гумусу, покращується теплопровідність, теплоємність. Це дуже важливе для континентального клімату. Також значно покращується водний режим ґрунту.

Часто багаторічні трави засівають до того, як сіяти такі значущі культури, як озима пшениця, озиме жито, яра пшениця, льон, просо. Багаторічні трави можуть ділитися на кілька видів, вони можуть бути бобовими та злаковими. До бобових відносять конюшину, люцерну, буркун, козлятник. Багаторічні злакові трави – тимофіївка, костриця, костриць, житняк. Всі вони ідеально підходять для різних цілей, при цьому важливо придбати відповідні травосуміші, адже вони пропонуються для газонів, для пасовищних трав, для сіна, для газонів.

Оформити замовлення