Якісні фермерські угіддя – це ідеальне рішення для тих, хто прагне збільшувати поголів’я худоби. Створити такі луки цілком можна самостійно. Для цього потрібно придбати насіння кормових травосумішей. Однак, щоб зробити правильний вибір, слід розібратися, які культури найкраще підходять для кормових травосумішей.
Основні різновиди кормових травосумішей
Всі культури, які застосовуються для створення пасовищ, поділяються на декілька основних груп:
- злакові;
- бобові;
- осокові.
Як основні рослини використовуються різні бобові культури. Вони практично всі багаторічні і припадають до смаку тваринам. Містять масу корисних вітамінів та мінералів. Злакові культури менш поживні, але у поєднанні з бобовими рослинами дозволяють створити найбільш збалансоване харчування для тварин.
Осокові найменш затребувана група. Такі рослини досить великі, вимогливі до ґрунту та умов. Понад те, далеко ще не всім тваринам вони подобаються.
Однорічні або багаторічні культури
Організувати пасовище можна навіть на невеликій ділянці. Для цього його достатньо засіяти кормовими травами. Подібні трави поділяються на дві великі групи – однорічні та багаторічні. Серед однорічних рослин особливою популярністю користуються:
- райграс;
- біла гірчиця;
- віка яра;
- фацелія.
Райграс відрізняється високою стійкістю до заморозків, посухи та різних шкідників. Віка яра містить величезну кількість білка.
Многолітні трави в сумішах представлені наступними травами:
- люцерна;
- конюшина;
- мятлик лучний.
Люцерна – це досить поживна трава з високим вмістом різних корисних елементів. Добре росте практично у будь-якому місці. Легко адаптується до різких погодних змін.
Мятлик луговий і конюшина невибагливі рослини. Швидко сходять після посіву, мають потужну кореневу систему. Додаткового догляду або підживлення не потребують.
Правила посіву кормових культур
Якщо стоїть завдання отримати значний урожай, тоді доведеться правильно підготувати ґрунт, внести добрива, зробити полив. Ділянку обов’язково потрібно перекопати. Тим самим придушити зростання бур’янів. Добриво прискорить процес розвитку культур. Полив необхідний лише у тому випадку, якщо спостерігається нестача природних опадів. Також варто своєчасно робити скошування. Виробляти посів можна від березня до перших чисел жовтня.