Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Все про кормові трави.

Все про кормові трави.

Кормові трави – це спеціальні культури, які використовуються для вигодовування сільськогосподарських тварин, заготівлі силосу, сіна. Крім того, такі рослини відносяться до категорії зневоднених кормів, трави використовують для формування пасовищ або сіножатей.

Кормові трави

Різновиди трав можна розділити на дві категорії:

  • однорічні, які ростуть в напівпустельних або пустельних регіонах, відносяться до ранніх або швидко дозріваючих різновидів рослин. Найчастіше це літні або весняні культури, які, крім корму, можуть використовуватися і для підготовки ґрунту до подальшої висадки багаторічних рослин, формуванню пасовищ;
  • багаторічні ростуть в гірських або степових регіонах. Такі насадження можуть сіятися самостійно, служать багаторічними пасовищами або територіями для покосу.

У кожної трави є певні показники поживності, соковитості, які відповідають потребам окремих видів домашньої худоби. Деякі трави варто давати дозовано, інші можна давати в практично необмежених кількостях.

Різновиди рослин.

Існує більше 100 найменувань різних трав, які відноситься до різних ботанічних категорій. При цьому основних груп всього чотири:

  1. Злаки – лисохвіст, костриця лугова, тимофіївка.
  2. Осокові – пустельні або степові.
  3. Різнотрав’я – полин, жовтець, валеріана.
  4. Бобові – конюшина, горох, посівна віка.

Серед рослин практично відсутні отруйні різновиди, найбільш поширені категорії трав добре сприймаються сільськогосподарськими тваринами. Завдяки складу такі трави добре насичують, позитивно впливають на приріст маси, вироблення молока та інші показники.

Особливості культур.

Найчисельнішою категорією є група бобових, до яких відносять конюшину та люцерну. Такі трави використовуються в якості основних для вигодовування у практично чистому вигляді, при створенні самих різних кормових сумішей. Такі рослини цінуються за підвищений вміст рослинного білку, вітамінів та мінералів.

Рослини, які вирощуються для кормів, відрізняються дрібним насінням, досить низькими нормами для посіву – на 1 гектар потрібно до 20 кг. При цьому при посіві варто врахувати, що велика частина рослин погано розвивається в кислому ґрунті. Також кормові культури можуть використовуватися для захисту інших насаджень, наприклад – зернових.

Нюанси посіву.

Під час посівних робіт звертають увагу на такі нюанси:

  1. Земля повинна бути рівною та очищенною від бур’янів.
  2. Так як насіння кормових трав досить дрібне, їм потрібна менша глибина для посіву, але земля повинна бути щільною.
  3. Насіння висівають без покриву, якщо з’явилися бур’яни, потрібно своєчасно їх видаляти.
  4. Можна використовувати сіялку, проробляти борозни самостійно, що істотно знизить ймовірність появи бур’янів.

Найчастіше території для висадки поділяють на окремі сектори для заготівлі, на відновленні трав, під підбурювання. Це допоможе тримати насадження в хорошому вигляді, позбавить від зайвих проблем в процесі покосу.

Оформити замовлення