Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Травосуміші – особливості вибору насіння для сіна

Травосуміші – особливості вибору насіння для сіна

Вибираючи травосуміш для сіножаті, слід керуватися різними правилами та рекомендаціями. Насамперед слід орієнтуватися на свій регіон, тобто на кліматичні особливості, характеристики ґрунту. Ви повинні розуміти, що трави вдало зростатимуть за певних умов.

Особливості вибору травосуміші для сіна

Можна знайти травосуміші, де зібрані трави, що добре переносять морози, посуху, здатні рости в тіньових умовах. Окремо можна знайти склади для степових зон, для тундри. Усі вони мають у складі певну кількість культур, які суворо відбираються агрономами.

Травосуміші – особливості вибору насіння для сіна

Більшість сіножатей травосумішей поєднують бобові та злакові культури. Такі трави добре поєднуються і дозволяють вже в перший рік посіву отримувати значний урожай. За належного підходу можна проводити за сезон до 5 укосів.

Травосуміші можуть складатися з різної кількості трав від 2 до 7. Найбільш добре виростають склади, в яких всього два або три елементи. Найчастіше це одна бобова культура та дві злакові.

На пасовищах тварини з великим задоволенням вживають бобові культури. Вони є поживнішими, краще перетравлюються. Однак злакові культури набагато швидше виростають і забезпечують захист бобових трав від бур’янів.

Різновиди травосумішей

Також травосуміші можуть ділитися на короткострокові, використовуватимуться 2-3 роки або довгострокові – 7-10 років. Також бувають середньострокові суміші, вони можуть застосовуватись до шести років. Короткострокові суміші часто застосовують як варіант сівозміни. Якщо це середньострокові суміші, то вони використовуються для сіножаті, пасовищних сівозмін.

Найчастіше для отримання сіна засівають такі трави як:

  • овсяниця лугова,
  • тимофіївка лугова,
  • багаття,
  • пирій,
  • конюшина червона,
  • люцерна,
  • еспарцет,
  • донник.

Всі ці культури виділяються відмінними поживними якостями. Вони охоче поїдаються тваринами у будь-якій формі. Відмінно підходять для заготівлі сіна.

Для деяких регіонів доцільно спочатку робити чистий посів певної культури, щоб підготувати ґрунт до подальшого засіву суміші цілого ряду культур, для отримання сіна гідного рівня.

Якщо вперше вирішили зайнятися посівом сіножатей трав, має сенс проконсультуватися з фахівцями. Вони допоможуть підібрати найбільш оптимальні культури, щоб досягти високого врожаю. Також потрібно уважно вибирати насіння, варто звернутися до надійного постачальника.

Оформити замовлення