Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
 • Українська
 • English
Головна / Інформація / Тіневитривалий газон: основні особливості та види трав

Тіневитривалий газон: основні особливості та види трав

Газон – це важлива складова ландшафтного дизайну заміської ділянки. Крім своєї суто естетичної функції, галявина може стати повноцінним місцем для пікніка, відпочинку на свіжому повітрі та дитячих ігор. Газон також сприяє очищенню повітря, тому ви відразу відчуєте, що на вашій ділянці стало набагато легше дихати.

Але далеко не всім вдається придбати заміські володіння в оптимальному місці, яке рясно освітлюється променями сонця. Буває так, що ділянка знаходиться в затінку, але це не привід відмовлятися від облаштування власного лужка. Для цього потрібно лише посіяти на ділянці тіньовитривалі трави, які добре почуватимуться в таких умовах, нормально зростатимуть і розвиватимуться навіть з урахуванням дефіциту сонячного світла.

У чому особливості тіньовитривалих газонів?

Будь-якій рослині для їх повноцінного росту та розвитку необхідне сонячне світло. Різниця полягає лише в тому, що певним видам таке «підживлення» необхідне протягом усього дня, а комусь достатньо й кількох годин на добу.

Тіневитривалий газон: основні особливості та види трав

Важливо розуміти, що навіть травам, які нормально переносять нестачу сонячного світла, вона все одно потрібна, тобто. не існує рослин, які б росли в абсолютній тіні. Для нормального зростання тіньовитривалих трав необхідно близько 4-6 годин сонячного світла на день.

Існують спеціальні сорти трав, які дозволяють озеленити проблемні ділянки під кронами дерев та чагарниками, територію ділянки з північного боку будинку, де спостерігається нестача освітлення. Є ділянки, які в принципі перебувають у затінку, тому такі рослини стануть оптимальним рішенням для їхнього озеленення.

Тіньовитривалі газони мають кілька плюсів:

 • Вони добре приживаються на затінених ділянках, формуючи рівне трав’яне покриття без лисин.
 • Рослини, що входять до складу таких травосумішей, добре сходять на кислих ґрунтах.
 • Витримують підвищену вологість, а також вплив негативних температур.
 • Не вимогливі догляду – стригти траву потрібно приблизно один раз на місяць.
 • Трава швидко відновлюється після витоптування.

Які трави добре ростуть у тіні?

Щоб створити газон у тіні, необхідно використовувати якісний посівний матеріал – це насіння окремих видів трав, які добре переносять нестачу сонячного світла. Нижче ми розглянемо основні з них.

Вівсяниця червона

Ця рослина входить у всі травосуміші для створення тіньовитривалих газонів, при цьому її середня кількість становить понад 65% від загального складу. Вівсяниця червона зміцнює ґрунт, а також відрізняється досить швидким розростанням, покриваючи всю поверхню лужка.

У неї є низка плюсів:

 • добре переносить відсутність сонячного світла, тому активно зростає в тіні;
 • стійка до посухи та впливу негативних температур;
 • добре переносить коротке скошування;
 • < li>стійка до різних хвороб і шкідників; вплив газів, диму та інших несприятливих умов.

Вівсяниця червона не переносить затоплення, тому газон з нею обов’язково має бути обладнаний дренажною системою.

Вівсяниця очеретяна

Ця рослина не пред’являє особливих вимог до якості грунту, тому може рости в несприятливих умовах. Зокрема, трава нормально розвивається навіть у низинах та на заболочених ділянках.

Крім стійкості до нестачі освітлення, рослина має й інші переваги:

 • швидка схожість насіння – приблизно через тиждень після посіву;
 • стійкість до відсутності вологи – навіть у періоди посухи рослина не жовтіє і зберігає свій зовнішній вигляд;
 • стійкість до шкідникам і грибковим захворюванням; і на сонячних ділянках;

Рослина невимоглива до догляду, але не потрібно нехтувати скошуванням трави хоча б один раз на місяць.

Вівсяниця овеча

Ця трава входить до числа одних із найбільш невибагливих рослин. Вона добре переносить вплив негативних температур, а також тривалу посуху. Не вимоглива до типу ґрунту, тому нормально розвивається навіть на бідних ґрунтах. Добре росте у тіні, формуючи зелений та густий травостій.

Мятлик звичайний

Це багаторічна рослина, яка формує щільний лужок насиченого яскраво-зеленого кольору. Нормально зростає на будь-яких типах ґрунтів, крім болотистих.

До плюсів мятліка звичайного ставляться:

 • стійкість до посухи та повітрядії негативних температур; затоплення, тому не схильний до ураження грибковими захворюваннями.

Ця трава нормально переносить посуху, але не потрібно нехтувати поливом, інакше рослина може побуріти та втратити декоративний вигляд. Добре почувається як на сонячних ділянках, так і в затінку.

Полівиця пагоносна

Трава формує гарний смарагдовий газон, при цьому не вибаглива до якості ґрунту. Вона відрізняється повільним зростанням, тому вам не доведеться часто скошувати траву, щоб підтримувати галявину в оптимальному стані.

До інших плюсів лівиці пагоносної відноситься щільність травостою, а також її здатність витісняти бур’яни з газону. У рік після посіву рекомендується виключити будь-який фізичний вплив на газонне покриття, тобто. краще не ходити по ньому, щоб молоді паростки змогли повноцінно зміцніти.

Конюшина

Ця рослина добре почувається в затінку, має стійкість до витоптування, а також швидке відновлення. Конюшина швидко розростається по території, активно витісняючи з неї бур’яни. Але його зростання необхідно контролювати, інакше воно витіснить і корисні культури.

Конюшина формує щільну дернину, при цьому вона росте весь сезон до перших заморозків. Цвіте він двічі за сезон, покриваючись білими чи рожевими квітами.

Спеціалізовані травосуміші для створення тіньового газону

Можна самостійно комбінувати сорти трав, вивчаючи плюси та мінуси кожної рослини, а також їх поєднання один з одним. Але найкраще придбати спеціалізовану газону для створення тіньового газону, склад якої повністю збалансований.

В агрофірмі “Smart Agro Plus” є кілька спеціалізованих травосумішей, які підходять тим, чия ділянка знаходиться в затінку:

 • «Суміш насіння газонних трав “Універсальна”». Це травосуміш для створення газону в тінистих місцях, до складу якого входить переважно костриця червона. Лужа буде стійка до витоптування, а також впливу негативних температур.
 • «Суміш насіння газонних трав “Спортивна”». Ця суміш складається з низькорослих декоративних трав. Має стійкість до впливу негативних температур. Підходить для створення газонних покриттів у лісовій зоні, витримуючи до 80% затінення.
 • «Суміш насіння газонних трав “Тіньова”». До її складу входять низькорослі трави, тому вам не доведеться часто стригти свій лужок. Підходить для створення газонів для активного відпочинку та рухливих ігор.

Це лише кілька видів травосумішей, які представлені у нашому інтернет-магазині від “Smart Agro Plus”. Всі вони відповідають ГОСТу, тому мають високий відсоток схожості.

З їх допомогою ви зможете створити чудовий газон, навіть якщо ваша ділянка знаходиться в не ідеальному місці. Але пам’ятайте, що навіть тіньовитривалі трави не зростатимуть, якщо ділянка знаходиться в сильному затінку, куди практично не пробивається сонячне світло.

Оформити замовлення