Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Терміни та норма висіву насіння багаторічних трав

Терміни та норма висіву насіння багаторічних трав

Посів багаторічних трав хоч і не є надто складним процесом, але все ж таки виділяється певними особливостями та нюансами. Спочатку всі вибрані культури повинні добре підходити до умов на ділянці. Повинні бути стійкими до різних негативних факторів – посухи, заморозків, хвороб. Насіння багаторічних трав обов’язково має пройти передпосівну підготовку, яка суттєво підвищити показники схожості.

Оптимальні терміни посіву багаторічних трав

На ефективність багаторічних трав істотно впливають терміни посіву. Найчастіше роботи проводяться напровесні. Причому багаторічні трави висіваються під покрив зернових культур. У такому разі багаторічники отримають ефективний захист від бур’янів та зможуть спокійно набратися сил.

висіву насіння багаторічних трав

Нерідко посів здійснюється восени. У цей період багато бур’янів вже засихають і вже не є небезпечними для корисних рослин. Терміни залежить від кліматичних умов у регіоні. Оптимальним вважається перша частина вересня. До перших заморозків трава має набратися сил, щоб вільно перезимувати.

Практично у всіх багаторічних культур досить дрібне насіння. Їм складно пробиватися із великої глибини. Саме тому глибина занурення насіння не повинна перевищувати 1-2 см. Тільки багаття здатне подолати глибину в 5 см.

Як готується грунт

Всі основні роботи з підготовки ґрунту повинні бути проведені в строго встановлені терміни та на найвищому рівні. У такому разі можна буде спостерігати рівномірну схожість. Головна мета підготовки – це вирівняти верхній шар ґрунту та придушити розвиток бур’янів. Для цього проводиться зяблеве оранка, боронування та інші важливі процедури. Все це дозволить максимально ефективно підготувати ґрунт до посівних заходів.

Норма висіву та особливості догляду за багаторічними травами

Норма висіву розраховується у кожному випадку індивідуально. Вона залежить багатьох чинників. Наразі доступні чіткі рекомендації від фахівців, що дозволяють з граничною точністю розрахувати кількість насіння, що потрібне.

Щоб досягти високого врожаю, варто забезпечити певний догляд. Так, якщо утворюється ґрунтова кірка до проросту насіння, її слід негайно зруйнувати. Для боротьби з бур’янами варто використовувати різноманітні пестициди. Асортимент таких сумішей досить широкий, тому підібрати оптимальний варіант не складе труднощів. Також необхідно своєчасно провести збирання покривної культури. Інакше гальмуватиметься розвиток багаторічних трав.

Оформити замовлення