Зміст великорогатої худоби – це не тільки вигідно, а й досить складно. Щоб усі тварини добре розвивалися, набирали вагу, необхідно забезпечити відмінну кормову базу. Якщо влітку у відкритому доступі знаходиться свіжа трава, то з настанням холодів ситуація змінюється. Останнім часом багато фермерів вважають за краще купити насіння сіножатей травосумішей і зробити їх посів. Відповідно, з’являється можливість заготовити достатню кількість сіна на зиму.
Ключові особливості сіножатей травосумішей
Наразі доступні як готові травосуміші, так і можна окремо придбати насіння певних трав і вже самостійно сформувати оптимальний склад. Найчастіше для організації якісних сіножатей пасовищ застосовуються такі культури:
- тимофіївка;
- конюшина;
- овсяниця;
- мятлик;
- райграс.
Усі трави багаторічні, ростуть від 5 до 10 років. Тим самим, отримуємо відмінну кормову базу на багато років наперед. Надалі можна рівномірно досівати ділянку, що зберігати необхідну щільність рослин на ділянці.
Усі готові сіножаті травосуміші створюються спеціально під м’ясну та молочну худобу. Виділяються наявністю легкоперетравлюваних культур з високим вмістом вітамінів та корисних елементів. Правильно заготовлене сіно дозволить навіть узимку отримувати значні надої.
Як відбувається посів сіножатей травосумішей
Весь процес можна умовно розділити на кілька основних етапів:
- купівля насіння;
- підготовка ділянки;
- скошування трав;
- заготівля сіна.
Щоб проведені роботи пройшли не дарма, необхідно купити якісний посівний матеріал. Все насіння має бути свіжим, не повинно бути домішок. За кілька тижнів до відправки в ґрунт, насіння має бути підготовлене та оброблене від різних хвороб.
Посів проводять навесні чи восени. У кожного варіанта свої переваги та недоліки. Весною можливий посів лише під покривну культуру. Пов’язано це з тим, що практично всі багаторічні трави повільно розвиваються вперше кілька місяців. Навпаки, бур’яни швидко розвиваються і можуть повністю придушити корисні культури. Покривна культура забезпечить захист на початковому етапі. Осінній посів дозволяє зробити посів відразу готової сіножаткової травосуміші. Тут головне правильно визначити терміни, щоб трави встигли зміцніти перед зимівлею.
Дільниця перед посівом перекопується. Обов’язково додаються добрива, які забезпечать високу схожість. При правильному сівбі можна провести до 4-5 укосів.