Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
 • Українська
 • English
Головна / Насіння / Райграс

Райграс

Райграс

Характеристики Райграса

 • Норма висіву 300-400кг на гектар/3-4кг на сотку
 • Подібність 93%
 • Рік урожаю 2022
 • Чистота 91%
 • Висота до 50 см
 • Виробництво України
 • Репродукція 1
 • Термін висіву березень – вересень

Райграс пасовищний зустрічається під назвами багаторічна та англійська. Все це одна культура – Lolium perenne – чудовий варіант для створення швидкого невибагливого газонного покриття з можливістю дуже інтенсивного використання. За останнє десятиліття отримано безліч нових сортів пасовищного райграсу з темно-зеленим вузьким листям, великою щільністю пагонів і високою стійкістю до низького скошування. Сорти зарубіжної селекції рекомендуються до використання на газонах спортивного призначення (гольф, футбол, хокей на траві, регбі, американський футбол), тимчасових та технічних природних покривах у місті та на присадибних ділянках. Дану культуру можна купити у нашому інтернет-магазині.

Райграс багаторічний – насіння трав для газону

Купити райграс пасовищний просто – насіння багатьох сортів є у вільному продажу. Насіння відносно велике, схожість швидка і висока, на 100 м2 йде близько 3,5-4,0 кг. У даному розділі представлені всі газонні сорти райграсу пасовищного, доступних до покупки на території України.

Райграс пасовищний (Lolium perenne – лат.) – це широко використовується злакова культура для створення газонних покриттів (газонні сорти райграсу) та кормових угідь – пасовища та сіножаті (кормові сорти). Є рихлокустова рослина з характерним “скляним” блиском на нижній поверхні листа, поперечний зріз має V-подібну форму. Ширина листової пластинки у газонних сортів варіює в інтервалі 2-5 мм, у кормових – від 5 мм та значно ширше. При величезному наборі позитивних якостей має один недолік, при цьому для клімату з наявністю зимового періоду він суттєвий – райграс пасовищний погано зимує, згодом зріджується та випадає.

Завдяки хорошій стійкості до витоптування райграс пасовищний використовується при влаштуванні спортивних та футбольних полів (як основна культура і для підсіву), гольф-полів, партерних газонів, тимчасових та швидких покриттів, газонів спецпризначення (засіпання укосів та схилів). У Європі використовується при виробництві готового дерна для зрізання в суміші з мятликом лучним (50/50).

Характеристики Райграса. Газонні та кормові сорти

Найкращі характеристики газонних трав притаманні райграсу пасовищному, особливо новим, газонним, сортам – це швидка і висока схожість, відмінна приживаність, вузьколистість, насичений колір, щільне відростання пагонів, стійкість до грибкових хвороб, невибагливість, висока декоративність і стійкість. Провідні селекціонери працюють над покращенням якостей даного виду постійно, але з одним недоліком поки впоратися ніяк не можуть – зимостійкість. Саме погана зимостійкість обмежує масштабне поширення пасовищного райграсу в країни з більш жорстким кліматом.

Особливості утримання та догляду за газоном з райграсу багаторічного:

 • норма висіву – 35-40 гр/1 м2, або 3,5-4,0 кг насіння на 100м2.
 • при посіві та до першого скошування слідкувати за вологістю поверхневого шару ґрунту. Важливо, щоб грунт завжди знаходився у зволоженому стані;
 • по можливості необхідно проводити регулярні підживлення мінеральними добривами. Краще догляд – краще за газон;
 • не використовувати в тіні – райграс пасовищний у тіні росте погано і не розвивається.

Загалом догляд за райграсом не становить жодних складнощів і в багатьох випадках схожий на догляд за звичайними газонними покриттями. Райграс пасовищний добре сумісний і повсюдно використовується з мятликом лучним. Всі інші стосунки з іншими травами потрібно прораховувати заздалегідь або консультуватися з фахівцями газонної справи.

Купити насіння райграс

Не знаєте де в Україні купити насіння райграсу? Компанія ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” пропонує широкий вибір якісних сумішей, виготовлених за нашими “рецептурами”.

Продаж багаторічного насіння для кормів проводиться оптом та в роздріб. Замовити продукцію можна на сайті або за телефоном гарячої лінії: (098) 267-21-01

Оформити замовлення