Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Правила вибору насіння трав для сіножаті

Правила вибору насіння трав для сіножаті

Вибір трав для сіножаті відповідальний момент, адже слід продумати склад, вибрати відповідне насіння. Вони повинні забезпечити хороший урожай, тобто має вирости достатньо трав, до того ж трав’яний корм має вийти корисним для тварин, насиченим поживними речовинами.

Переваги трав для формування сіна

Якщо фермер організує свою кормову базу, то зможе чудово заощадити. Придбавати сіно в інших фермерів невигідно, набагато простіше вибрати насіння багаторічних трав для сіножаті, засіяти в полі і надалі вже отримувати ті трави, які справді будуть якісними. Головне, правильно вибрати ті трави, які забезпечать насиченість та достатню кількість поживних речовин у сіні. Це конюшина, фацелія, козлятник, люцерна. Відмінно сходить травосумішка, суміші дуже цікаві для фермерів, які розводять тварин, вони формують травостій на довгі роки. Можна підібрати різні рослинні культури, які відрізняються еко-особливостями, вони гірше піддаються впливу несприятливих умов, захворюванням.

Але варто знати, що перед тим, як засіяти насіння, варто добре продумати трави, які відмінно підійдуть для ваших тварин. Також важливо дотримуватись правил посіву, підготувати землю, засіяти спочатку багаторічні трави, які забезпечать надалі родючість землі. Трави зможуть забезпечити покращений ґрунт, послужать надалі збагаченням для землі.

Яке насіння вибрати

Найчастіше на ділянці можна засіяти багаторічні трави для формування сіножаті, але для них слід підготувати ґрунт, окультурити його. Найкраще трави під сінокіс вирощувати в низинах або в облагороджених болотах. В результаті покращиться родючість ґрунту, він забезпечить хороший урожай сіножаті. Ґрунт найкраще удобрювати гноєм, сидератами, торфом.

Існує кілька способів посіву – безпокровний та під покрив. Грунт повинен бути оброблений в особливі терміни. Що стосується виду посіву, то він може бути різним:

  • рядовим,

  • перехресним,

  • широкорядним,

  • стрічковим,

  • пунктирним.

Найкраще, якщо засів проходить під покрив, у цьому випадку культури не перемішуються з бур’янами і вийде шикарний урожай трав. Найкращий термін для посіву – квітень або травень, у цьому випадку трава буде цвісти влітку та восени, вийде чудовий зелений корм для великої рогатої худоби. Найкраще серед багаторічних трав обрати конюшину та тимофіївку лучну, буркун, житняк, люцерну.

Оформити замовлення