Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Насіння сіножатей травосумішей – визначаємося з оптимальним поєднанням

Насіння сіножатей травосумішей – визначаємося з оптимальним поєднанням

Сінокоси – це одне з найбільш бюджетних джерел недорого корму для великої та дрібної худоби. Однак для отримання збалансованого корму слід грамотно вибрати насіння сіножатей травосумішей. Якщо з невеликими ділянками все просто, можна обійтися кількома травами, то з величезними пасовищами кілька складніше. Необхідно підібрати оптимальний вид травосумішей, який повністю відповідатиме поточним потребам.

Як вибирати травосуміші для сіножаті

Щоб зробити правильний вибір травосуміші, слід враховувати характеристики ґрунту та рельєф ділянки. Так, у низинах добре себе показують злакові культури. Вони легко переносять заморозки та надмірну вологість. Відповідно, для посіву в низинах вибирають травосуміші з переважанням злакових трав.

На суходолах оптимально ростуть універсальні склади, де рівноцінно присутні злакові та бобові культури. Таке поєднання дозволяє забезпечити тваринам максимально корисним кормом. Варто зазначити, що злакові трави потребують постійного підживлення азотними добривами.

Якщо планується використовувати сінокіс протягом 5 років, тоді у травосуміші мають переважати бобові рослини. Якщо 10 років, бобові необхідно поєднувати з кореневищними злаками. Також слід враховувати термін визрівання травостою та підбирати для цього оптимальні рослини.

Основні різновиди травосумішей

Усі доступні травосуміші можна розділити на декілька основних груп за термінами визрівання:

  • ранньостиглий;
  • середньостиглі;
  • пізньостиглі.

Якщо сіножат планується активно експлуатуватися, до 5 укосів за сезон, застосовується травосумішка з однією головною культурою та кількома додатковими. Домінуючий вигляд становить не менше 50% від кількості насіння в суміші. Завдання інших трав – забезпечити стабільне зростання основний культури. Якщо сіножаті піддаються впливу негативних факторів, у такому випадку варто застосувати однокомпонентний травостій, найбільш адаптований до поточних умов.

Варіантів готових сіножатей травосумішей досить багато. Вони складаються кваліфікованими спеціалістами. Крім того, можна самостійно підібрати насіння сіножатей для формування травосуміші.

Найпопулярнішими травами для сіножатей травосумішей вважаються люцерна, конюшина, козлятник, фацелія. До складу травосуміші може входити як дві культури, і 5-7. Все залежить від умов на ділянці та кінцевих вимог до продукту.

Оформити замовлення