Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Насіння медоносних трав – види та особливості їх посіву

Насіння медоносних трав – види та особливості їх посіву

Все частіше власники дачних ділянок організовують невеликі пасіки. Пов’язано це з корисністю меду та високою вартістю. Однак для отримання якісного продукту необхідно забезпечити бджіл відмінною кормовою базою. Для цього слід на прилеглій території до пасіки посадити різні медоносні трави. Вони виступлять як основне джерело нектару. Суттєво зросте обсяги одержуваного меду.

Як вибрати насіння трав для облаштування пасики

Ряд культур користуються величезною повагою серед бджолярів. Вони виділяються високою продуктивністю під час цвітіння, які пилок містить масу корисних компонентів, надають істотний вплив на якість меду. Визначаючи оптимальні рослини, необхідно враховувати такі важливі моменти:

  • період цвітіння;
  • тривалість цвітіння;
  • корисні властивості рослини;
  • продуктивність з одного гектара;
  • технологія вирощування.

Грамотно скомпонована суміш медоносних трав дозволить забезпечити бджіл квітучими рослинами з ранньої весни та до пізньої осені. Якщо належного досвіду в цьому питанні не маєте, проконсультуйтеся з фахівцями. Вони допоможуть підібрати найбільш корисні та ефективні рослини для своєї ділянки.

На які культури слід звернути увагу насамперед

Перелік медоносних культур досить великий. Всі вони виділяються потужним ароматом, що і є орієнтиром для бджіл. Із засіяної медоносними культурами ділянки можна отримати до 100 кг найсмачнішого меду з одного гектара.

Найпродуктивнішим медоносом є синець звичайний. У період цвітіння виділяє величезну кількість нектару. В результаті, в період збирання можна отримати до 800 кг першокласного продукту. Причому цей показник далеко не межа. Ще один безперечний плюс цієї рослини – невибагливий багаторічник. Спеціалізованого догляду не потребує.

Ще більшою ефективністю виділяється мордовник. З одного гектара бджоли збирають у середньому 1000 кг відмінного продукту. За певних розкладів показники можуть досягати 1,5 тонни. Має значну концентрацію цукру, що особливо тягне бджіл. Одна рослина здатна за одну годину забезпечити 180 бджіл нектаром.

Донник дещо поступається попереднім травам за продуктивністю. Проте виробляє нектар за будь-якої погоди. Крім того, в ньому міститься маса необхідних компонентів необхідних для зміцнення сотів та нарощування популяції бджолиної родини.

Оформити замовлення