Бджолярі, зацікавлені в отриманні якісного меду, повинні своєчасно подбати про висадку медоносних рослин, за допомогою яких бджоли можуть зібрати велику кількість нектару та пальці. Їхні первинні ферменти допомагають здійснити переробку цих речовин і прискорити процес отримання медових сот. Якісне насіння медоносних трав дозволяє рослинам розпочати період цвітіння безпосередньо в перше літо. Хороший урожай меду залежить від обраного типу медоноса.
Найпродуктивнішим у цьому випадку стає насіння; синця, липи, фацелії, буркуну, козлятника, які приносять близько 500-1000 кг крейди з одного обробленого гектара. Мед, що отримується з цих рослин, має покращені смакові характеристики та лікарські властивості при правильному збиранні та зберіганні.
Види медоносів та особливості їх цвітіння
При виборі медоносів, які будуть висаджені біля пасіки, варто враховувати наступний перелік факторів:
- тривалість цвітіння рослини;
- ступінь пристосованості до місцевих умов та поточного клімату;
- наявність різких температурних перепадів та інших несприятливих впливів;
- бажані характеристики майбутнього медового продукту.
Види насіння медоносних трав
До найпопулярніших різновидів медоносного насіння можна віднести:
- Донник. Найбільш плодоносними вважаються жовтий та білий вигляд. Період цвітіння рослини припав на пізню весну і до середини літа. Висаджування буркуну може принести до 300кг меду на 1 га. Відмінні смакові якості продукту доповнені лікувальними властивостями.
- Конюшина. Невибаглива у догляді рослина відрізняється покращеними кормовими та медоносними якостями. Медопродуктивність насіння конюшини склала близько 100 кг меду с-1га. Період цвітіння рослини відбувається наприкінці весни або на початку літа і триває до середини осені. Мед конюшини високо цінується за рахунок унікальних смакових характеристик та квіткового смаку.
- Фацелія. Високо цінується у бджолярів за рахунок високих показників схожості, вона легко приживається на будь-яких типах ґрунтів, стійка до різних перепадів температур. Фацелія – лідер з продуктивності. Так, залежно від погодних умов з 1 га рослини можна одержати від 300 до 1000 кг меду.
Насіння медоносних трав купити можна прямо на нашому сайті – це швидко зручно
Правильний підбір насіння медоносних трав – відповідальне завдання, яке дозволить збільшити продуктивність на пасіці. При купівлі цієї продукції варто організувати співпрацю тільки з перевіреними продавцями та виробниками. У віртуальному каталозі можливо підібрати насіння медоносів, яке відрізняється своїми гідними якісними характеристиками.
Важливий момент пов’язаний з тим, що покупцю варто звернути увагу на тип обробки насіння. Виробники відзначають негативний вплив агресивних хімічних речовин, проте деяке відпрацювання проводиться з метою захисту від шкідливих мікробів та підвищення рівня стійкості до можливих хвороб та вірусів. Не потрібно додатково захищати насіння таких рослин, як синя, огіркова трава та фацелію. Вони самі по собі мають гарну схожість.