Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Медоносні трави – вибираємо найкращі варіанти

Медоносні трави – вибираємо найкращі варіанти

Кожен бджоляр турбує щосезону лише одне питання – це обсяг зібраного меду. Підсумковий результат багато в чому залежить від якості розташованих поблизу полів. В основному, на них ростуть рослини, які забезпечують бджіл мінімальною кількістю нектару. Щоб покращити ситуацію, слід купити насіння медоносних трав, підготувати ділянку та провести посів. Підсумковий результат буде чудовим, кількість меду, що збирається, збільшиться в рази.

Визначаємося з найкращими медоносними травами

Медоносні трави – це рослини, які забезпечують бджіл великою кількістю пилку, нектару. Цікаві лише в період цвітіння. Оптимальним рішенням буде скласти травосумішка з різних медоносних трав, щоб комахи могли з ранньої весни і до пізньої осені активно збирати врожай.

Найбільш ефективними медоносами є:

  • Фацелія. Продуктивність складає 500–700 кг меду з одного гектара. Бувають однорічні та дворічні види. Досить невибаглива рослина навіть у посушливих умовах добре цвіте.
  • Синяк. Культура вважається дворічною рослиною. Однак на одному місці може рости до 6 років за рахунок розмноження самосівом. Продуктивність складає близько 800 кг із гектара. Світло протягом 35 днів.
  • Донник. Поширена культура, що виділяється дещо видами. Забезпечує до 600 кг меду із гектара. Росте практично на будь-яких луках, пустирях.
  • Люцерна. Багаторічна культура, яка цвіте з перших днів літа та до пізньої осені. Продовжувати цвітіння можна за рахунок періодичного скошування. Продуктивність складає лише 300 кг.
  • М’ята. Продуктивність залежить від вибраного типу. Наприклад, м’ята перцева забезпечує до 400 кг, а польова лише 100 кг. Головна особливість – це приємний та ніжний смак меду.

Коли проводити посів медоносних трав

Практично всі медоносні рослини вирізняються високою невибагливістю. Не бояться бур’янів, посухи, різких погодних змін. Час посіву може суттєво змінюватись. Якщо планується посадка однієї культури, то терміни індивідуальні. Наприклад, люцерна краще сіяти восени. У такому разі вже ранньою весною зійде і швидко зацвіте. Однак фацелію або буркун краще сіяти навесні, коли ґрунт трохи прогріється.

Технологія посіву гранично проста. Попередньо проводиться культивація ґрунту, його зволоження. Насіння заглиблюється на 1-3 см. Через кілька тижнів з’являться перші сходи. Спеціалізована підготовка ґрунту чи насіння не потрібна.

Звертайтеся до менеджерів компанії ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС”, щоб купити насіння медоносних трав за вигідною ціною від виробника оптом та в роздріб.

Оформити замовлення