Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Кращі травосуміші для сіножаті

Кращі травосуміші для сіножаті

Багато фермерів давно дійшли висновку про те, що найкраще вирощувати траву для сіна самостійно. Адже в цьому випадку достеменно відомо, який склад корму отримають ваші тварини. Ви зможете регулювати склад, можна вибрати ту траву, яка дійсно буде ефективною для харчування великої рогатої худоби та інших тварин.

Особливості підбору насіння для сіна

Склад сіна має бути ідеальним, насиченим протеїном, важливо, щоб тварини не лише набирали вагу, а й давали смачне молоко. Найчастіше для сіножаті використовують травосуміші, які сформовані досвідченими агрономами, при цьому часто враховуються різні фактори, у тому числі кліматичні особливості, особливості ґрунту. Залежно від цього підбирається трава.

Кращі травосуміші для сіножаті

Найчастіше це багаторічні трави, які здатні сформувати сінокіс на довгі роки. Трави, які придатні для того, щоб отримувати сіно, можна поділити на чотири групи:

  • бобові,
  • злакові,
  • різнотрав’я,
  • осокові.

Найбільша група – це бобові, вони підходять великої рогатої худоби, також їх можна застосовувати для дрібних особин. Під час випасу тварини швидше поїдають такі рослини, до того ж мають більш тривалий період скошування.

Основні трави для сіножаті

Серед бобових виділяють люцерну, козлятник, конюшину, буркун. Злакові культури займають більшу частину кормових сумішей, але в них менше поживних властивостей. Деякі трави погано засвоюються, деякі взагалі є отруйними. Трави такого плану найчастіше використовують для формування сіна, силосу, сінажу та соломи. Сіно – це грубий тип корму для великої рогатої худоби. Після того, як його скошують, його важливо просушити на відкритому повітрі, для цього створюють снопи. До того ж його треба періодично ворушити, щоб воно просохло з усіх боків, потім його можна спресувати в окремі блоки для тривалого зберігання.

Щодо силосу, то це особливі суміші, які проходять обов’язкову обробку спеціальними молочнокислими мікроорганізмами. Щодо соломи, то це скошені стебла. Вони рівень вологості може досягати 20%. Сенаж – це трав’яна маса з бобових культур, обов’язково, щоб травинки були довжиною не більше 3 см. Вибираючи травосуміші, необхідно точно знати, для якої тварини ви використовуватимете сіно, в якому регіоні воно буде рости, який ґрунт, які якості повинні бути у трави. Вона повинна витримувати посуху, морози, бути стійкою до хвороб, шкідників, перепадів температури.

Оформити замовлення