Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Кормові злаки

Кормові злаки

Кормові злакові культури – це рослини, які вирощуються для сільськогосподарських потреб. Як правило, це однорічники або багаторічники, які вирощуються для отримання великої кількості зеленої маси корму, виробництва силосу, а для пасовищних цілей.

Ці рослини відрізняються швидким зростанням, досягаючи висоти до трьох метрів. Вони мають мочкувату кореневу систему, яка ефективно поглинає корисні компоненти, а також має властивість накопичувати вологу. У кормових злаків вузьке листя, яке відходить по черзі – по одному від кожного кута. Відрізняються вони один від одного типом суцвіття, а також пагонами, які можуть бути вегетативними та генеративними.

Яку роль відіграють кормові культури у тваринництві?

У більшості людей склалося враження, що рослинництво – це галузь сільського господарства, яка займається виробництвом рослинних продуктів для споживчого ринку. Почасти це так, але якщо рахувати за загальним обсягом виробництва кормових рослин та інших рослинних кормів для сільськогосподарських тварин, то вони будуть значно більшими.

Насіння кормових злакових трав

У кормових злакових культурах знаходиться велика кількість корисних поживних речовин, які добре засвоюються організмом тварин. Вони можуть використовуватися як основне джерело живлення, або в додаток до іншого корму.

Відсотковий вміст злакових культур у раціоні залежить від конкретної тварини:

  • птахи – до 100%;
  • коні – від 80 до 90%;
  • свині – діапазон досить широкий, але цей показник становить не менше 60%; /li>
  • кролики – близько 30% від раціону;
  • велика рогата худоба – до половини від усього раціону.

Злакові культури для сільськогосподарських тварин відрізняються тим, що вони багаті на різні корисні речовини, мікро- і макроелементи. Зокрема, у них досить велика кількість білка, необхідного для нормального зростання клітин, нарощування та підтримки м’язової маси, а також стабільної роботи гормональної системи. Також злаки багаті на вітаміни групи B, амінокислоти та інші корисні речовини.

Використання цих рослин у раціоні харчування дозволяє підтримувати здоров’я тварин. Такий корм можна давати в природному вигляді або після обробки (подрібнення, варіння, пропарювання тощо).

Основні види злакових культур

Злакові культури можуть відрізнятися одна від одної за кількістю поживних компонентів у складі, часом, коли вони дозрівають, а також вимогам до хімічного складу ґрунту.

Вони бувають двох типів – однорічні та багаторічні рослини. Однолітники живуть лише рік, тобто. Наступного року знову потрібно проводити посів. До таких культур належать кукурудза, просо, овес, однорічний райграс тощо. Багаторічники ж ростуть протягом кількох років, тому ви заощаджуєте на покупці посівного матеріалу.

Найпоширеніші злакові рослини для сінокосів та пасовищ – це вогнище безосте, їжака збірна та тимофіївка лучна. Вони активно поїдають тварин усіх видів.

До інших багаторічних злаків належать:

  • Житняк. Має підвищену посухостійкість, при цьому росте на різних типах грунтів. Щільна дернина формується протягом 2-3 років – після цього можна використовувати траву на випас.
  • Пирій. З нього виходить гарне сіно, що має підвищену поживність.
  • Вівсяниця лучна. Це рихлокустовий злак, який росте з початку весни і до кінця осені. Має підвищену кормову цінність, але вразливий до сильного витоптування.
  • Райграс. Дає досить великий урожай, при цьому добре поїдається всіма тваринами. Більше підходить для регіонів із відносно м’яким кліматом, тому що погано переносить заморозки.

Вони можуть використовуватися на пасовищах для тварин, при виробництві сіна та силосу, а також у різних травосумішках.

Залежно від висоти рослин, злакові культури бувають низовими, напівверховими та верховими.

Низові трави рідко виростають більше 50 см завдовжки. Вважаються ідеальним варіантом для організації пасовищ.

Напівверхові трави можуть досягати довжини близько 1,5 метра. Зазвичай використовуються для випасу тварин.

Верхові трави можуть досягати висоти трьох метрів, при цьому листя знаходиться практично по всій довжині стебла. У більшості випадків використовуються для заготівлі сіна та силосу.

Основні вимоги до вирощування

При вирощуванні багаторічників враховують їх індивідуальні особливості, включаючи вимоги до ґрунту, стійкість до витоптування та кормову цінність. Дуже важливим показником є швидкість відростання після скошування, тому що це безпосередньо впливає на кількість покосів за сезон.
Посів насіння здійснюється наприкінці червня або на початку червня. Висівання в літній період пояснюється тим, що так трава встигає краще розростатися. Перед посівом проводиться стандартна підготовка території, яка передбачає культивацію ґрунту,ользування гербіцидів для позбавлення від бур’янів, а також підживлення мінеральними добривами. Це необхідно для забезпечення стабільного росту рослин, підвищення якості та обсягів урожаю.

Прибирання кормових злаків на сіно проводиться в період колосіння. Усі роботи необхідно закінчити не пізніше ніж через 10 днів, інакше поживна цінність рослин може скоротитися.

Купити насіння кормових злакових трав

Придбайте якісне насіння кормових злакових трав з доставкою по Україні від нашої компанії – ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС”. Ми – ваш надійний партнер у сфері постачання насіння. Довіртеся досвіду та професіоналізму нашої команди, щоб забезпечити вашій худобі смачні та поживні корми. Наше насіння гарантовано допоможе вам вирощувати рясні врожаї, сприяючи успішному розвитку вашого бізнесу. Купуйте насіння у нас і досягайте успіху в сільському господарстві!

Оформити замовлення