Зелений корм – це ключове джерело корисних речовин для великорогатої худоби. Однак далеко не кожна трава здатна наситити тварину та забезпечити її всіма необхідними корисними елементами. Найбільш правильним рішенням буде придбати насіння кормових травосумішей і засіяти їх на доступній ділянці. Вже за кілька місяців отримуємо якісний та поживний корм.
Класифікація кормових травосумішей
Вибираючи відповідну травосуміш, обов’язково враховуються характеристики ґрунту та кліматичні умови в регіоні. У складі можуть бути різноманітні культури. Вони вигідно доповнюють один одного, що дозволяє отримувати солідний урожай зеленої маси з ранньої весни та до пізньої осені.
За строками дозрівання все насіння, що застосовується в травосумішках, поділяються на три основні групи:
- ранньостиглий;
- середньостиглі;
- пізньостиглі.
Серед ранніх культур виділяються вівсяниця лучна, козлятник або конюшина. Швидко сходять, набирають корисних елементів. Добре поїдаються тваринами. До пізньостиглих рослин відносяться тимофіївка і конюшина лучна. Список середньостиглих трав досить широкий. Тут багато залежить від погодних умов.
Технологія вирощування насіння кормових трав
Щоб отримати значний урожай, необхідно чітко дотримуватись правил вирощування подібних культур. Перш за все слід придбати якісний посівний матеріал. Насіння повинне бути свіжим, очищеним від домішок і пройде додаткову обробку.
Сівба може проводитися практично в будь-яку пору року. Найбільш оптимальним періодом є весна. Залежно від погодних умов, посів може бути виконаний наприкінці березня або на початку квітня.
Осінній посів потребує грамотного розрахунку. Трава має зміцніти до перших заморозків. Найскладніший період – це літо. Сильна спека дуже ускладнює розвитку трави. Потрібний якісний полив. В іншому випадку насіння може навіть не прорости.
Догляд залежить від трав, які присутні у суміші. Підживлення потрібно лише на початковому етапі. У подальшому рослини отримують усі корисні елементи із ґрунту. Спеціалізованого поливу культури не потребують. Однак, якщо спостерігається сильна спека та нестача звичайних опадів, тоді слід раз на тиждень проводити зволоження ґрунту.
Як використовуються кормові трави
Вирощують кормові трави не тільки для одержання поживної маси влітку, а й для заготівлі на зиму в таких формах:
- сінаж;
- сіно;
- силос;
- солома.
Кожен варіант виділяється власною технологією заготівлі. Причому у разі її порушення можна зіпсувати всю сировину.