Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Конюшина червона для заготівлі сіна

Конюшина червона для заготівлі сіна

Конюшина червона (його ще називають «луговий») – це трав’яниста багаторічна рослина, яка належить сімейству Бобові. Ця трава досягає висоти не більше одного метра. Добре розвинена коренева система йде в ґрунт на глибину до двох метрів.

Головне стебло досить товсте, листя – еліптичної форми. Рослина характеризується досить гарним цвітінням, у процесі якого з’являються червоні, фіолетові та фіолетові суцвіття.

Де росте конюшина червона?

Ця рослина невибаглива до умов зростання, тому її можна зустріти практично у всіх європейських країнах, Азії, а також на території Північної Африки.

Конюшина червона для заготівлі сіна

В Україні він також зустрічається повсюдно.

Поживні властивості рослини

Найбільш поширені види цієї рослини – північна конюшина (одноукосний) і скоростигла південна (двоукосна). Перший різновид відрізняється більшою висотою, кращим кущінням, але її період цвітіння починається на два тижні пізніше. Врожайність скоростиглої південної конюшини менша, але сіно виходить вищої якості, тому його активно поїдають різні сільськогосподарські тварини.

Це одна з найпоширеніших кормових рослин. За кормовою цінністю трохи поступається сіну люцерни, але воно також дуже високої якості. Сіно багате на білок, вітаміни, протеїн, а також інші поживні речовини. Примітно, що конюшинне сіно в 1,5 рази перевищує злакові за кількістю білка.

Правила вирощування

Конюшину червону висівають у монокультурі, але якщо планується вирощування більше двох років, то культуру висівають у злаково-бобових сумішах. До таких трав належать:

  • тимофіївка;
  • люцерна хмелеподібна;
  • овсяниця лугова;
  • райграс багаторічний.

Перед посівом проводиться стандартна підготовка ґрунту. Важливо позбутися бур’янів, а також добре зволожити грунт. При нестачі вологи рослина погано розвивається, що позначається на підсумковій кількості сіна. Але тут важливий баланс, тому що трава погано переносить і надлишок вологи, тому конюшина червона гірше росте в низинах, а також на занадто зволожених територіях. Нормально реагує на різні кліматичні умови, при цьому рослина краще переносить заморозки взимку, аніж сильну спеку влітку.

Особливо варто звернути увагу на бур’яни, тому що рослина дуже погано переносить їхню присутність. Для вирощування культури не підходять засолені та піщані ґрунти. Щоб червона конюшина давала гарне та поживне сіно, необхідно своєчасно вносити мінеральні калійно-фосфорні добрива.

Як захистити посіви?

Після посіву трави дуже важливо забезпечити необхідний захист від шкідників. Основний ворог – це довгоносики, які об’їдають бутони, листя та квітки конюшини червоної. Щоб убезпечити посів, травостій необхідно скошувати під час бутонізації. Якщо не боротися зі шкідником, можна втратити до 1/3 врожаю.

Найчастіше рослина страждає від аскохітозу та антракнозу. Помітити ознаки хвороби легко – у різних частинах рослини з’являються коричневі вдавлені плями. Боротися із захворюваннями можна за допомогою таких способів:

  • запилювання сіркою;
  • протруювання насіннєвого матеріалу перед посівом;
  • скошування трави в період бутонізації.

Прибирання та зберігання сіна

Пізньостиглі види червоної конюшини прибирають у період цвітіння. Рекомендується не відкладати збирання, інакше сіно стане менш поживним: знизиться кількість протеїну, при цьому частка клітковини збільшується. Якщо сіно зберігатиметься на відкритій території, його потрібно вкрити плівкою.

Ранньостиглі сорти, як правило, застосовуються для виготовлення трав’яного борошна. Також вони добре підходять як зелений корм. Прибирання проводиться під час бутонізації, коли спостерігається найвища концентрація білка.

Купити насіння конюшини червоної для заготівлі сіна

Придбайте якісне насіння червоної конюшини для ефективної заготівлі сіна прямо зараз! Наша компанія, ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” пропонує широкий асортимент насіння з гарантованою доставкою по всій території України. Ми є надійним партнером у сфері постачання насіння, забезпечуючи високу якість та унікальний вибір насіння конюшини червоної для вашого успішного врожаю. Довіртеся досвіду та професіоналізму “СМАРТ АГРО ПЛЮС” та забезпечте успіх вашому сільському господарству!

Оформити замовлення