Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Фестулоліум: особливості культури, правила посіву та догляду

Фестулоліум: особливості культури, правила посіву та догляду

Фестулоліум – це трава, яка з’явилася шляхом схрещування вівсяниці та райграсу. Це щодо нова культура, селекцією якої почали займатися нещодавно. Але вона вже встигла стати затребуваною у найрізноманітніших сферах, включаючи облагородження схилів, узбіччя доріг, для корму худоби, а також використання в травосумішках при створенні газонних покриттів для озеленення прибудинкових територій.

Фестулоліум

Ця рослина увібрала в себе найкращі якості вівсяниці та райграсу. Від вівсяниці – здатність до утворення стійкого зеленого покриття, від райграсу – потужну кореневу систему, а також високу якість кормової маси.

Як виглядає Фестулоліум?

Це гібрид від схрещування вівсяниці та райграсу, які можуть бути різних видів.

Можливі різні поєднання:

  • овсяниця лугова + однорічний райграс;
  • овсяниця тростинна + однорічний райграс;
  • овсяниця лугова та костриця очеретяна + райграс пасовищний.

Відповідно, і види фестулоліуму можуть відрізнятися один від одного. Як правило, основна відмінність полягає у вмісті поживних речовин у зеленій масі. Якісь види більше схожі на райграс, а якісь на вівсяницю.

Але є низка загальних характеристик, які є у всіх видах фестулоліуму. Рослини формують щільну дернину, при цьому коренева система може йти вглиб до півтора метра. Трава має насичений зелений відтінок, суцвіття у вигляді колосу, плід – зернівка.

Основні особливості

Фестулоліум – це трава, яка є результатом селекції, тому її опис буде наочнішим, якщо ми розглянемо ті характеристики, які взяла культура від райграсу та вівсяниці.

У фестулоліуму добре облистяні пагони, тому він активно поїдається сільськогосподарськими тваринами. Їх шлунково-кишковий тракт нормально перетравлює траву, при цьому вона містить підвищену кількість цукрів – цю особливість культура взяла від райграсу. Ця рослина характеризується швидким відновленням після скошування. Фестулоліум добре реагує на добрива із підвищеним вмістом азоту.

Від костриці фестулоліум отримав стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища, тому культура досить живуча. Вона нормально переносить посуху, витоптування, а також низькі температури, що робить її придатною для вирощування у непростих умовах російського клімату. У травостої вона живе близько 3-5 років.

Фестулоліум досить швидко сходить після посіву. Рослина не вимоглива до якості ґрунту, але краще висаджувати в досить родючий ґрунт. Бажаний ретельний полив, щоб земля завжди була вологою. Нормально зростає як на сонячних, так і затінених ділянках.

Ось ще кілька особливостей цієї культури:

  • Ставлення до вологи. Фестулоліум добре переносить вплив вологи, тому нормально росте у низинах, де завжди підвищений рівень вологості ґрунту. Посухостійкість пояснюється наявністю розвиненої кореневої системи, яка дозволяє брати вологу із глибоких шарів ґрунту.
  • Реакція на добрива. Рослина добре реагує на азотні добрива, при цьому внесення калійних та фосфорних добрив має бути дозованим та залежати від вмісту калію та фосфору у ґрунті. Тому рекомендується попередньо провести ґрунтовий аналіз.
  • Сумісність з іншими травами. Фестулоліум добре росте як монокультура, але при цьому рослина часто використовується у складі травосумішей різного призначення: кормові, для рекультивації земель, створення газонних покриттів на ділянках і т.д.

Норма висіву фестулоліуму становить від 25 до 30 кг на один гектар площі. Культура активно використовується для висіву на пасовищах, завдяки хорошим кормовим характеристикам (сіно містить близько 19% вуглеводів та 13% протеїну).

Насіння фестулоліуму з доставкою по Україні

“Забезпечте успішний урожай з Фестулоліумом! Купіть якісне насіння у нашої компанії ТОВ “СМАРТ АГРО ПЛЮС” з доставкою по всій Україні. Ми – надійний партнер у сфері постачання насіння, що гарантує унікальну якість і високу схожість нашого насіння. Довіртеся досвіду та професіоналі!”

Оформити замовлення