Adress
м. Луцьк, вул. Конякіна 2
Time 8:00-18:00
Мова:
  • Українська
  • English
Головна / Інформація / Добриво для газонних трав та їх застосування.

Добриво для газонних трав та їх застосування.

Добрива є невід’ємною частиною арсеналу власників саду чи городу. Спеціальні суміші містять мінерали, сприяють швидкому зростанню та зміцненню кореневища, підвищують стійкість до поганої погоди, спеки чи морозу. Багаторічні рослини швидко виснажують землю, тому потрібно періодично вносити мінеральні склади. Нижче описані найпопулярніші види добрив та основні нюанси їх застосування.

Добрива для газонних трав

Різновиди сумішей

Найпопулярнішими видами добрив є:

1. Калійні – зміцнюють пагони, прискорюють їх зростання, роблять газон більш стійким до захворювань, посухи. Недолік калію негативно відбивається на зовнішньому вигляді трави – з’являються плями, світлі або жовті, знижується пружність пагонів. Калій вносять починаючи з весни, до останніх теплих днів осені.

2. Азотні забезпечують гарний яскравий зелений колір, прискорюють ріст. Найчастіше такі добрива вносяться на початку весни, коли потрібно активно формувати кореневу систему та дати силу для росту. Азотовмісні суміші не використовують восени та взимку, коли траву потрібно підготувати до відпочинку у холодну пору року. Азот рекомендовано вносити після кожного другого покосу.

3. Фосфорні відновлюють кореневу систему, зміцнюють та сприяють зростанню. Фосфор варто вносити навесні – завдяки мінералам рослини швидше підуть у ріст, будуть вбирати надлишки води. Важливий момент – восени фосфор сприяє утворенню бічних пагонів, що може бути небажаним.

Добрива вносять у міру, дозування строго регулюють з урахуванням інструкції, яка вказується на упаковці. Надлишок сумішей негативно відбивається на стані трави, однак і недолік може привести до поганих наслідків.

Чому потрібні добрива

Мінеральні суміші – це не тільки активне зростання та міцна коренева система. Основні причини, через які добрива є необхідними:

  • рослини без обробки погано утримують вологу, що відкидає можливість формування міцного дерну та кореневої системи;
  • з’являються захворювання, які швидко вражають не тільки невеликі кущі, але і ділянку цілком;
  • підтримка привабливого зовнішнього вигляду, здатності до розростання, формування додаткових пагонів;

Підгодівля позитивно позначається на цвітіння, зміцненні багаторічних рослин та підвищенні їх стійкості до холодної пори року, морозу.

Як правильно використовувати добриво.

Перед тим як придбати суміш, потрібно вибрати відповідний тип мінералів. Існують органічні та мінеральні суміші, при цьому перший вид відрізняється більш тривалим, але повільним ефектом. Основні етапи догляду:

  • врахування оптимальної кількості добрив, виходячи з габаритів ділянки та актуальних проблем;
  • рідкі суміші розпилюють за допомогою спеціальних приладів, сухі – засипають в сівалку;
  • після догляду рекомендовано полити траву, так як сухі залишки можуть попалити листя.

Перші суміші вносять після того, як зійде ранній сніг. В першу чергу використовують азотні, далі – калійні та фосфорні сполуки. Протягом року суміші рекомендовано вносити по мірі необхідності, з огляду на поточні проблеми та потреби газону.

Оформити замовлення