Особливу красу присадибній ділянці надає акуратно постриженого газону. Не завжди виходить досягти максимально естетичного вигляду, оскільки не будь-яка трава годиться для цієї мети. Невибаглива біла конюшина може стати справжньою знахідкою для садівника. Його смарагдове листя та невеликі світлі, пухнасті квіточки здатні не лише прикрасити ділянку, але й надати їй неповторності.
Які бувають сорти білої конюшини для газону?
Вченими-селекціонерами виведено велику кількість сортів білої повзучої конюшини. Садівникам залишається лише вибрати відповідний серед цієї різноманітності:
- Барбіан – зимостійкий, зі швидким утворенням пагонів.
- Ліфлекс – раноквітучий сорт.
- Луговик – здатний створити щільну трав’яну подушку.
- Мілканова – конюшина, що в’ється, після скошування відростає швидко.
- Нанук – високодекоративний, добре переносить скошування.
- Піполіна – відрізняється малими розмірами листків та черешків.
- Пірует – мікроконюшина середнього терміну цвітіння.
- Рівендел – ранній сорт.
- Сільвестер – зимостійка, середньоквітуча конюшина, що стелиться, з швидковідростаючими пагонами.
- Еліс – пізній, з високим квітконосом.
Як вибрати конюшину для газону?
Для газону вибирають білу конюшину, що відрізняється швидким зростанням, здатна в короткі терміни створювати пухнастий килим. Він повинен задовольняти низку умов:
- мати стійкість до посухи;
- лояльно ставитися до стрижки;
- швидко розростатися без лисин;
- мати міцне та розгалужене коріння;
- відгукуватися на підгодівлі та поливи.
Саме такими якостями володіє мікроконюшина, яка набирає популярності серед садівників. Хороший зовнішній ефект дають суміші із газонними травами. Комбінація виглядає ефектніше і яскравіше.
Коли сіяти конюшину для газону на дачі?
На присадибній ділянці або на дачі декоративну конюшину можна посадити навесні чи восени. У першому випадку висівають на підготовлену поверхню ґрунту, з якого ще не повністю зійшов сніг. Насіння не закладають, вони потрапляють на крижану скоринку, яка вдень відтає, вода затягує їх у ґрунт. У квітні сіють звичайним способом, з неглибоким закладенням. Грунт має вологе, а температура повітря – близько +12 ⁰С.
Посадити конюшину можна і восени, наприкінці серпня – на початку вересня. Він має встигнути до морозів зійти та впевнено вкоренитися. Допустимо пізніший посів – розраховують термін так, щоб насіння не рушило в зріст до весни. І тут норму висіву подвоюють.
Як виглядає біла конюшина?
Біла повзуча конюшина (трилисник) – багаторічна трав’яниста рослина. Його пагони стелиться поверхнею грунту і вкорінюються в місцях вузлів. Листя трироздільна, округлої форми на довгих черешках. Коренева система стрижнева, сильно гілкується. Навіть після відмирання основного кореня додаткові забезпечують існування рослини.
Суцвіття кулясті, пухкі, пазушні головки до 2 см в діаметрі. У кожній квітці до 10 тичинок (9 зрослих, одна вільна). Цвітіння багаторічної садової конюшини починається в травні і продовжується до морозів. Плоди, що утворилися, – боби, всередині яких дозрівають 3-4 серцеподібні насіння.
Як садити білу конюшину для газону?
У рослини потужна коренева система, тому трав’яні рулони придбати не можна. Посадити та виростити конюшинний газон на садовій ділянці можна лише посівом. Ґрунт перекопують і видаляють бур’яни. Якщо їх дуже багато, обробляють гербіцидами. Ґрунт перевіряють на кислотність. При підвищених показниках вапняють або вносять доломітове борошно. Поверхня ґрунту ущільнюють катком. Насіння дрібне, тому перед посівом їх змішують з піском. Норма витрати – до 3 кг на сотку. Не варто загущати посадки, оскільки трилисник швидко розростається і займає весь вільний простір. На глинистих ґрунтах насіння закладають на 0,5 см, на піщаних – на 1 см.
Перші сходи з’являються за тиждень, якщо температура повітря тримається на рівні +20 ⁰С. Посадка та догляд за білою конюшиною не становлять особливої складності, при дотриманні основних правил через місяць після посіву ґрунт покривається красивим конюшинним килимом.
Як доглядати газонну конюшину?
Догляд за газоном з білої низькорослої конюшини не вимагає багато зусиль і часу. Дикоросла трава невибаглива, швидко розвивається і легко освоює вільний простір. Щоб лужок виглядав максимально привабливо, необхідно регулярно його поливати, стригти, вносити підживлення та знищувати шкідників.
Правила поливу
Трилист погано переносить застій води, тому перед тим як посадити газон, майданчик вирівнюють, а на важких глинистих ґрунтах створюють дренажний шар та умови для відведення вологи. При регулярному випаданні атмосферних опадів спеціального поливу рослини не потребують. У посушливу погоду його проводять один раз на тиждень, за потреби двічі.
Зрозуміти, що лужку з білої лугової конюшини потрібна волога, можна за станом трави. Якщо вона соковита, пружна та швидко відновлює форму після того, як по ній ступають, додаткового поливу не потрібно. Варто освіжити галявину, коли листочки скручуються і набувають бурого відтінку.
Стрижка рослини
Газон не можна запускати, він потребує регулярної стрижки. Якщо рослини стають великими, їх зарості заселяють слимаки та равлики. Перший раз галявину косять на початку літа після цвітіння, щоб не лише надати їй акуратного вигляду, але й знищити квітки бур’янів, не дозволити їм обсіменитися. Надалі стрижку проводять у міру відростання трави. Вона активізує появу нового листя та посилення цвітіння.
Очищення газону від бур’янів
Обприскувати конюшинний газон гербіцидами від бур’янів можна лише точковим способом. Суцільна обробка є неприпустимою, оскільки може призвести до знищення посівів. Багаторічні бур’яни видаляють разом із коренем ручним способом. Найкраще це робити після дощу, коли грунт м’який і вологий, бур’яни легко висмикнути повністю. У наступні роки трилисник не залишить їм шансу на виживання і боротися з ними не доведеться.
Біла конюшина зацвітає на другий рік. Як тільки суцвіття втрачають декоративність, їх зістригають за допомогою газонокосарки.
Внесення добрив
Трилистник не потребує частих підгодівель, але відгукується на них швидко. Під перекопування ділянки вносять органіку, під час сівби – фосфорно-калійні добрива. На підзолистому ґрунті непоганий результат дає обприскування зеленої маси розчином борної кислоти. Слід утриматися від застосування азоту, оскільки трилисник сам створює його, а зайвий вміст у ґрунті не виносить.
Боротьба зі шкідниками
Вкрай рідко на декоративному конюшинному газоні з’являються шкідники та хвороби. Своєчасна профілактика – найкращий спосіб боротьби із нею. За несприятливих погодних умов рослини можуть вразити комахи:
- тля – висмоктує сік із листя, залишаючи на поверхні масляні сліди, необхідно забезпечити регулярний полив;
- луски-дротяники – ушкоджують насіння та сходи, потрібно вчасно видаляти скошену з газону траву;
- шведські мухи – поїдають серце втечі і молоде листя, під час посівів рекомендується внести добрива;
- піщаний медляк – жук ховається під рослинними рештками, знищує молоді пагони та листя, для недопущення поразки використовують осінній посів та глибоку оранку.
Як косити конюшину?
Вже на другий рік трилисник сильно розростається і починає цвісти. Як тільки він досягне висоти 10 см, проводять першу стрижку. Не варто переживати, якщо після косовиці залишаються голі стебла, через кілька днів вони покриваються листям. Частота косіння залежить від призначення лужка. Функціональну стрижуть частіше, декоративну – рідше. Найохайніший вид вона набуває після використання газонокосарки. Оптимальна висота косовиці – 6 см.
Плюси та мінуси
Популярність конюшинного газону пояснюється його очевидними перевагами перед іншими видами. Серед головних плюсів:
- невимогливість до обслуговування;
- стійкість до витоптування;
- несприйнятливість до хвороб та ураження шкідниками;
- висока схожість насіння;
- збагачення ґрунту азотом;
- швидке зростання після посіву;
- декоративність;
- низька вартість насіння;
- лояльне ставлення до стрижки.
Є недоліки:
- скошена трава довго сохне;
- під час цвітіння приваблює джмелів та бджіл;
- насіння може розноситися по всій ділянці та розмножуватися самосівом.
Конюшина біла в ландшафтному дизайні
Трилистник можна використовувати не тільки як основу газону, але й для декорування пріствольних кіл дерев, створення трав’яних бордюрів, залуження садових доріжок. Трилистник висівають між плитами, комбінують із звичайними травосумішами, створюючи квітучі ділянки. У ландшафтному дизайні часто використовують поєднання зелені конюшинного лужка з квітучими багаторічниками – півонії, флоксами, дельфініумами.
Газон – це просто
Біла конюшина в якості газонної трави відмінно підходить для будь-якого ґрунту. Навіть рідкісна стрижка рослин надає ділянці доглянутого вигляду. Культура невибаглива, швидкозростаюча. За мінімального догляду вже на перший рік після посадки можна отримати привабливий зелений килим.
Купити білу конюшину в Україні
Компанія “Smart Agro Plus” – надійний постачальник посівного матеріалу та спеціалізованого насіння, включаючи білу конюшину. Ми пропонуємо високоякісне насіння від “Smart Agro Plus” для ваших сільськогосподарських потреб. Незалежно від вашого місця розташування в Україні, ми гарантуємо зручну доставку по всій країні.
Біла конюшина – одна з наших ключових пропозицій, і ми пишаємося своєю ексклюзивною лінійкою насіння. Наша компанія має багатий досвід у насінництві та забезпечує високий рівень якості у всіх наших продуктах. Ми ретельно відбираємо насіння білої конюшини, щоб забезпечити оптимальну схожість та високий урожай.
“Smart Agro Plus” – це не просто постачальник насіння, ми також є вашим надійним партнером у сільському господарстві на всі випадки життя. Наша команда експертів завжди готова допомогти вам з вибором відповідного насіння, а також з подальшими порадами та підтримкою з питань вирощування білої конюшини.
Не втрачайте нагоди придбати високоякісне насіння білої конюшини від “Smart Agro Plus” вже сьогодні. Ми гарантуємо, що ви отримаєте посівний матеріал преміум-класу, який дасть вам відмінні результати. Зробіть замовлення прямо зараз і насолоджуйтесь успішним сільським господарством із “Smart Agro Plus”!