Власна кормова база – це ідеальне рішення для невеликого господарства. Звичайно, завжди можна придбати готове сіно. Однак його якість не завжди відповідає очікуванням, а ціна досить висока. Набагато простіше і вигідніше придбати насіння багаторічних трав, зробити їх посів і на тривалий термін забезпечити худобу якісною кормовою базою.
Визначаємося з бобовими культурами
Бобові рослини виділяються важливою властивістю, насичують ґрунт азотом. Таке стало можливим завдяки спеціальним бактеріям, які перебувають на корінні. Сама коренева система йде у формі стрижня і глибоко в ґрунт не проникає.
Серед бобових трав найчастіше використовуються:
- конюшина;
- люцерна;
- лядвенець;
- еспарцет.
Добре розвиваються бобові трави на нейтральному або слабокислому грунті. Навпаки, кисла земля зовсім не підходить. Загалом ніяких значних вимог більше немає. Посів проводиться ранньою весною. Грунт повинен бути вологим. У такому разі буде високим показником схожості.
Які багаторічні злакові культури використовуються
Практично всі злакові трави досить поживні. Відповідно, їх часто можна побачити у безпосередній близькості від різних тваринницьких ферм. Найбільшою популярністю користується тимофіївка лучна. Вважається цінною кормовою рослиною. Прекрасно поїдається всіма тваринами. Підходить для заготівлі сіна, борошна. Швидко відновлюється після скошування, що дає змогу зібрати кілька врожаїв за один сезон.
Ще одна популярна трава – це костриця лучна. Здатна рости протягом 7-8 років. Перші пагони з’являються вже у середині березня. Хоча зацвітає лише наприкінці червня. Залежно від кліматичних умов у регіоні, можна зробити 2-3 укоси. Може витримати тривалу посуху, але погано переносить затоплення.
Практично у всіх сумішах багаторічних трав є райграс. Рослина виділяється потужною кореневою системою. Може йти на глибину до 3 метрів. Є найбільш поживним кормом. У траві високий вміст протеїну.
Посів злакових культур може здійснюватися як навесні, так і восени. Потребують ретельного догляду, особливо, на початковому етапі. Також потрібно провести комплексні підготовчі заходи. Придбати якісне насіння, обробити ґрунт, додати добрива. Все це дозволить здобути високу врожайність злакових культур